Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yüzde 94 Doğru Tahmin Yapan Trefis: Bitcoin Yıl Sonuna Kadar 8500 Dolar Olacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yüzde 94 Doğru Tahmin Yapan Trefis: Bitcoin Yıl Sonuna Kadar 8500 Dolar Olacak
Yüzde 94 Doğru Tahmin Yapan Trefis: Bitcoin Yıl Sonuna Kadar 8500 Dolar Olacak

© Reuters.  © Reuters.

Genel olarak piyasa hareketlerini tahmin etmesiyle bilinen Trefis Team firması, yakın zamanda Bitcoin için olan fiyat tahminini duyurdu. Kripto para piyasası son günlerde hafif hafif yükselme ibareleri gösterip, ayı piyasasının etkisini düşürmeye başladı.

Basın saatine göre 6511 dolardan işlem gören lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz haftalarda sert düşüşler yaşamadan önce 8000 dolar kadar tırmanmıştı. Goldman Sachs‘ın Bitcoin ticari masasını açmayacağı spekülasyonu, traderların paniğe kapılıp panik satışları ile BTC fiyatını düşürmelerine neden olmuş, daha sonra haberin doğru olmadığı ortaya çıkmıştı.

Yine de, Trefis ekibi Bitcoin fiyatının yıl sonuna kadar 8500 dolarlık bir seviyeye geleceği tahmininde bulundu. Firmanın yaptığı tahminler Bitcoin’in genel işlem hacmi ve blockchain üzerindeki toplam kullanıcı sayısına bağlı bir şekilde yapılmakta. Dahası, kendi internet sitelerine bakıldığında yaptıkları tahminlerin %94’, bugüne kadar doğru çıkmış.

Ekip, Bitcoin’in fiyatını tahmin etmek için arz ve talep dengesini göz önüne almakta. Kısıtlı BTC sayısına sahip olan sistem, gün geçtikçe fiyatın daha da artmasına neden olmak için oldukça uygun. Trefis’in göz önüne aldığı iki faktör de zaten aktif kullanıcı ve yaptıkları işlem miktarından oluşmakta.

Firmadan yapılan açıklamaya göre yıl sonuna kadar fiyatın %30 oranında artması beklenmekte. Bunun bir diğer nedeni de haberlerin yapacağı olumlu etki. Firmaya göre geçtiğimiz yıl 20.000 dolara çıkışın sebebi de aslında bu.

Ekip bunun yanı sıra ETF kabulünün de BTC için en büyük yükseliş tetikleyicilerinden birisi olduğunu vurguladı.

Yüzde 94 Doğru Tahmin Yapan Trefis: Bitcoin Yıl Sonuna Kadar 8500 Dolar Olacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yüzde 94 Doğru Tahmin Yapan Trefis: Bitcoin Yıl Sonuna Kadar 8500 Dolar Olacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hindistan’daki Kripto Para Borsaları Düzenlemelerden Kaçmak İçin Kripto Para ATM’lerine Geçiş Yapıyor Ethereum long ve short’larında görülmemiş seviyeler İzlanda’nın Blockchain Tabanlı Kimlik Platformuna, Tim Draper’den Yatırım Geldi! Yoni Assia: Bitcoin ETF’si Uzun Süre Gerçekleşmeyecek! Güney Kore’deki Kripto Para Piyasası, ABD’nin Bitcoin ETF Onayına Göre Şekillenecek! Ünlü Bitcoin borsası Binance, hack’ten etkilenen yatırımcılara para iadesi yapacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır