Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrencisinden Blockchain Raporu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrencisinden Blockchain Raporu
Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrencisinden Blockchain Raporu

© Reuters. © Reuters.

Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü öğrencisi Merve Aygün ve eğitim fakültesinde öğretim görevlisi Genç Osman İlhan’ın imzası ile yayınlanan zincir teknolojisi raporunda, zincir teknolojisinin üniversitedeki Sosyal Bilimler Enstitüsü öğretmenleri arasında ne kadar yaygın olarak bilindiği ve bu teknolojilerin ne kadar desteklendiği konusunda araştırma yapıldı. Araştırmada 10 öğretmenin Blockchain teknolojisini bildikleri ve bu konuda gündemde olan haberleri takip ettikleri açıklandı.

10 öğretmenin hepsi ”dijital vatandaşlar” olarak tanımlanırken, öğretmenlerin zincir teknolojisi ve kripto paralar hakkındaki bilgilerinin yeterli düzeyde olduğu yazıldı.

Blockchain teknolojisi Türkiye’de ilgi görebilir
Türkiye’de eğitim alanında Blockchain teknolojisinin ilgi görebilecek olduğunun belirtildiği raporda, öğretmenlerin zincir teknolojisine yönelik ilgilerinin gelecek adına umut verici gelişme. Bitcoin ve zincir teknolojisi hakkında bilgi sahibi olan öğretmen sayısının Türkiye’de ve dünyada sınırlı sayıda olması ve geleceğin teknolojisi olması beklenen Blockchain teknolojisinin bugünün öğretmenleri tarafından bilinmemesi bu teknolojinin zararına.

ABD’de ve Avrupa Birliği ülkelerinde öğretmenler üzerinde Blockchain araştırması henüz yapılmazken, bu araştırma eğitim kategorisinde bir ilk.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com‘da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrencisinden Blockchain Raporu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yerli Kripto Para Borsası Bayebit Kepenk Kapattı! Ethereum’da Yeni Hard Fork Tarihi Belli Oldu! İşte Tüm Detaylar İşte popüler altcoin NEO’ya yönelik son dakika gelişmeleri Bitcoin Balinaları Son 24 Saatte 27.019 BTC’yi Taşıdı Piyasaya Yeni Katılan Yatırımcılar, Ayı Piyasasına Rağmen Daha Fazla Yatırım Yapmakta Bitcoin 4 Bin Doları Zorluyor, Piyasa Küçük Artışlar Yaşıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır