Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yeni Google Reklamında Kripto Paralar ve Madencilik Yer Alıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yeni Google Reklamında Kripto Paralar ve Madencilik Yer Alıyor!
Yeni Google Reklamında Kripto Paralar ve Madencilik Yer Alıyor!Teknoloji devi Google (NASDAQ:GOOGL), son yayınladığı reklamı ile ‘para olarak kripto para birimleri’ tartışmasına giren en yeni firma oldu. 9 Ekim Salı günü yayınlanan ve Google Asistan Aracının yeni özelliğini tanıtan videoda, kripto para birimlerinin ”para” olarak meşruluğuna da değinildi.

İki Google sunucusu firmanın yeni özelliği olan ”Call Screen”i tanıtırken kripto para birimleri ile ilgili küçük bir diyaloğa da giriyorlar.

Call Screen özelliği arayanın kimliğini göstermesiyle tanıtılıyor ve ilk olarak özel bir numaradan gelen arama, ”Prens olduğunu ve onu zengin etmek istediğini” söylerken, ikinci olarak gelen arama ise elektrik firmasından geliyor ve ”faturasının süper yüksek geldiğini” bildiriyor. Daha sonra erkek aktör madencilik ve kripto para birimleri hakkında şunu ifade ediyor:

”Yani, kripto para madenciliği çok fazla enerji alıyor.”

Diğer aktör ise söz konusu cümlenin üzerine klasik tartışma ifadesini kullanıyor:

”Kripto para birimleri mi? Bu para gerçek değil.”

Google gibi bir firmanın özellikle geçenlerde yaptığı dönüş sonrası neden böyle bir kripto para sahnesine yer verdiği bilinmezken, yeni reklam ile Google’ın kripto para sektörüne olan bakışı iyice karmaşık bir hale geldi.

Daha önce de belirtildiği üzre firma geçtiğimiz Haziran ayında başlattığı kripto para işletmelerinin reklam vermesini yasaklama kararını 25 Eylül tarihinde iptal etmişti.

Ancak reklamlar sadece ”düzenlenmiş kripto para borsaları tarafından ABD ve Japonya içerisinde yayınlanma” gibi bir limite sahip.

Yeni Google Reklamında Kripto Paralar ve Madencilik Yer Alıyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yeni Google Reklamında Kripto Paralar ve Madencilik Yer Alıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

9 Temmuz kripto para piyasaları özeti ve Bitcoin’de son durum Brian Kelly’nin Bitcoin Dip Seviye Tahmini, Bitcoin ETF Beklentisi, Ripple ve XRP, Tron, Ethereum, Stellar, VeChain ve IOTA: Kripto Para Dünyasına Dair Son Dakika Haberleri 2018′ in En Popüler Bitcoin Borsaları Ünlü Analist Greenspan: BTC’nin Yükselişi Japonya veya Güney Kore Kaynaklı VISA, ‘Kripto Uzmanı’ Arıyor! Bitcoin Cash ve Litecoin rallisi, KuCoin’den delist kararı ve Binance’nin yeni borsası

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır