Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yeni Bir Stabil Koin USDS Geliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yeni Bir Stabil Koin USDS Geliyor
Yeni Bir Stabil Koin USDS Geliyor

© Reuters.  © Reuters.

Yeni bir Stabil koin USDS geliyor. Stable koinler Tether’e olan güvensizlikten dolayı bu aralar çok revaçta. Gemini Dolar (GUSD), TrueUSD (TUSD), Tether USD (USDT) ve diğer birçok kripto paradan sonra şimdi de yeni bir stabil koin USDS piyasaya çıkıyor.

Stabil Koin USDSStableUSD (USDS), Tether’ın yerine göz dikmiş durumda. StableUSD (USDS), 1 Kasım’da Stably şirketi tarafından açıklandı. Şu an satın alabilirsiniz. Koin, diğer girişimlerde olduğu gibi USD tarafından desteklenecek. Fonlar, Nevada merkezli regüle edilmiş bir emanet şirketi olan Prime Trust şirketi ile güvence altına alınacak.

Aslına bakılırsa, Prime Trust, diğer büyük firmaların paralarını muhafaza eden bir şirket olarak, kripto para muhafaza hizmetlerine girerek ilginç bir iş çıkarıyor.

Tether’ın takip ettiği yola ters olarak şirket, elinde ne kadar fiyat para tuttuğu konusunda tamamen şeffaf olacağını beyan etti. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamada, rezervleri gerçek zamanlı olarak düzenleyeceklerini ve müşteriye göstermenin güven kazanmak için önemli olduğu belirtiliyor.

Bunu yapabilmek için şirket, Prime Trust’ın API’sinden anlık destek kullanmaya başlayacak. Prime Trust, müşterileri için bu seçenekleri sunduğundan piyasada büyüyen bir firma olarak biliniyor. Ayrıca, müşterilere bir dış güven kaynağı sağlamak amacıyla, muhasebe firması Cohen & Co.’nun, şirketin fiat rezervlerinin karşılaştırıldığı haftalık bir tasdik çalışması yapacağı açıklandı.

Stably’nin, bu açıklık formülünü takip etmeye karar vermesinin temel nedeni, Tether’ın gerçekte ne kadar paraya sahip olduğunu açıklamamasından dolayı son zamanlardaki güven kaybıdır.

Stabil koin neden kullanılıyor?Dijital olduklarından iyidirler. Bu yüzden onları kripto almak ve bankaların neden olduğu gecikmeleri önlemek için daha hızlı kullanabilirsiniz. Tether’ı devirmek ve bu pazardan para kazanmak için, birçok şirket son zamanlarda kendi stabil koinlerini kullanmaya karar verdi.

USDS “Kanıtlanmış Merkezileştirilmiş Model” KullanacakStably’in bu yeni girişimi de dahil olmak üzere pek çok şirket, 2018 yılında merkezileşmeye kayıyor gibi görünüyor. Stably, yalnızca Müşterini Bil (KYC) prosedürlerini geçen kişilerin USDS’yi üretmek veya kullanmak için şirket hizmetlerine erişmelerine izin verecek. Tokeni tutabilirsiniz, ancak yalnızca kayıtlı olduğunuzda bunları kullanabilirsiniz.

Her sözleşme, akıllı sözleşmeler ile oluşturulacak ve yalnızca doğrulanmış kullanıcılar bunları kullanarak para aktarabilir. Şirkete göre, bu merkezileşmiş modelin en büyük avantajı, oldukça iyi çalışabilmesi. Çünkü merkezileşme ile güvenliği artıyor.

Diğer haberler için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yeni Bir Stabil Koin USDS Geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Teknik Analizi: 11 Haziran 2019 Wikipedia Üzerinden En Çok Görüntülenen Kripto Para Birimleri Açıklandı! Dünya seyahat devinden çarpıcı Bitcoin öngörüsü Bitcoin Dolandırıcıları Bu Sefer Ünlü Holywood Yıldızını Kullandı! Bitcoin’i 30 Bin Dolara Çıkaran Uygulama! Dünyanın En Popüler Bitcoin Oyun Platformu Bitcoincasino’dan Yenilik

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır