Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Andreessen Horowitz, Stabil Koin Üreticisi MakerDao Firmasına 15 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Andreessen Horowitz, Stabil Koin Üreticisi MakerDao Firmasına 15 Milyon Dolar Yatırım Yaptı
Andreessen Horowitz, Stabil Koin Üreticisi MakerDao Firmasına 15 Milyon Dolar Yatırım Yaptı24 Eylül tarihinde yapılan bir duyuruya göre, Amerika menşeli risk sermayesi firması Andreessen Horowitz, blockchain startup firması MakerDao‘ya (MKR) tamı tamına 15 milyon dolarlık yatırım yaptı.

MakerDAO firmasının en çok öne çıkan ürünü, Ethereum tabanlı stabil koin projesi Dai (DAI) oldu. Bunun yanı sıra koin’e eşlik eden merkeziyetsiz kredi sistemi de mevcut. DAI, ABD dolarına endeksli ancak Ethereum tarafından teminata bağlı şekilde üretildi. DAI kullanıcıları bir akıllı kontrat içerisinde fazla miktarda ETH ‘kilitlediklerinde’, DAI stabil koinini üretebilmekte. Yani eğer bir kullanıcı kendi teminata geri ulaşmak isterse, DAI’ye olan borcu geri ödemek zorunda kalıyor. Diğer stabil koinlere kıyasla biraz daha değişik bir yapısı olan DAI, son dönemlerde kendisine olan ilgiyi bir nebze yitirmişti ancak bunun temel nedeni yeni çıkan çok fazla sayıda stabil koin olabilir.

Andreessen Horowitz ise dünyaca ünlü yatırım fonu a16z ile toplam MKR token miktarının %6’sını satın aldı. Söz konusu satın alma a16z yatırım fonuna MKR ve Dai Kredi Sistemini kontrol etme yetkisini verecek. Dai bugüne kadarki ”ilk” merkeziyetsiz otonom stabil koin projesi olmuştu.

MKR bunun yanı sıra işletme sermayesini de ilerleyen günlerde kademe kademe alacak ve bunun yanı sıra 80 a16z ekip üyesinin işlemsel desteğine de sahip olacak.

Andreessen geçtiğimiz Ağustos ayında bulut tabanlı startup firması DIFINITY‘e 100 milyon dolar sermaye aktarımı yapmıştı.

Andreessen Horowitz, Stabil Koin Üreticisi MakerDao Firmasına 15 Milyon Dolar Yatırım Yaptı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Andreessen Horowitz, Stabil Koin Üreticisi MakerDao Firmasına 15 Milyon Dolar Yatırım Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Rusya, Yasal Düzenleme Öncesi Bitcoin Vergisini Uygulamaya Koyacak Coinbase Borsasında Endeks Fonu Ürünü Yayından Kaldırıldı Eylül Ayında Binance’de Liderlik Türkiye’nin Olacak! Ünlü analistten Litecoin fiyatı için kritik uyarı Kripto Para Piyasaları Düşüşle Kapandı! Profesör: Bitcoin Madenciliği Biterken Bitcoin Düşmeye Devam Edecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır