Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yeni Araştırma: Merkezi Blockchainlerde, Daha Az Uygulama Var

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yeni Araştırma: Merkezi Blockchainlerde, Daha Az Uygulama Var
Yeni Araştırma: Merkezi Blockchainlerde, Daha Az Uygulama VarBlockchain sistemlerinin kalitesini belirleyen önemli unsurlarından birisi de, hiç şüphe yok ki bünyesinde kaç uygulama barındırdığı. Ancak bu konuda, kesin bir ayrımın yapılmasının mantıklı olduğunu ifade eden araştırmacılar, yeni bir araştırmanın altına imza attı.

Buna göre, merkezi ve gizli olan blockchainler, merkezi olmayan alternatiflerine göre; uygulama sayısı konusunda çok daha geride kalmış durumda. Raporda verilen bilgilere bakılacak olursa; şu anda bu ‘merkezi’ olarak adlandırılan blockchainlerden toplamda 24 adet bulunuyor.

Yine merkezi olmayan Blockchainlerin, görece daha güçlü ve başarılı olduğunu kaleme alan analistler; bu durumun ise, merkezi ya da özel olan sistemlerin başarısız olduğu anlamına gelmediğini ifade ediyor.

Blockchain gibi devrimsel bir teknolojinin çok fazla kullanım alanına sahip olduğu kabul edilirse, çeşitli kullanım alanlarında farklı tip Blockchainlerin kullanılıyor olması, gelecekte de sıklıkla göreceğimiz bir şey olacak gibi görünüyor.

Elbette ki bu noktada, yapılması gereken ana şey araştırmacılara göre de, bir problemin çözümünü ararken farklı teknolojilerden de faydalanabilmek. Bir problemi illa en iyi şekilde Blockchain çözer gibi bir kaidenin olmadığını ifade eden yetkililer; buna karşın veri korunması, işletmelerde otomasyon ve lojistik gibi konularda; Blockchain teknolojisinin çok büyük bir mesafe kat ettireceğini düşünüyorlar.

Bakalım, önümüzdeki dönemde Blockchainlerin tipi ve kullanım özellikleri ile ilgili nasıl gelişmeler yaşanacak ve daha da önemlisi, bu durum piyasaları ve teknolojik çevreleri nasıl etkileyecek?

Yeni Araştırma: Merkezi Blockchainlerde, Daha Az Uygulama Var isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yeni Araştırma: Merkezi Blockchainlerde, Daha Az Uygulama Var - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Finansal Kurumlar Bitcoin ve Ripple’ın Gücünden Korkuyor! Son Dakika: Ethereum, TRON, BCH, ADA, LTC ve EOS Haberleri Bitcoin Bahsi 1 Milyon Dolara Patladı Bitcoin, Ethereum, XRP Fiyatı Sakin: Bu Altcoinler ise Yükselişte FT: Kripto Paralar Finansal Piyasalarda Son 10 Yılın ”En Büyük Değişimleri” Arasında Spor Alanında Önemli İşler Yapan Blockchain Firması, Binance ile Anlaştı Bitcoin, dünyanın en büyük 9. para birimi oluyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır