Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Malezya Eğitim Bakanlığı’ndan Yeni Proje: Blockchain Tabanlı Diplomalar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Malezya Eğitim Bakanlığı’ndan Yeni Proje: Blockchain Tabanlı Diplomalar
Malezya Eğitim Bakanlığı’ndan Yeni Proje: Blockchain Tabanlı DiplomalarMalezya‘daki Eğitim Bakanlığı, Blockchain teknolojisinden faydalanmayı düşünüyor.

Malezya’da Blockchain

Malezya Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden bir gönderi paylaşarak Blockchain teknolojisini kullanmayı planladığını duyurdu. Bakanlık, yeni bir üniversite konsorsiyumu oluşturmayı, bu süreç boyunca Blockchain teknolojisini kullanmayı ve böylece çeşitli sahtekarlıklarla mücadele etmeyi hedefliyor.

Bakanlık tarafından paylaşılan gönderiye göre Blockchain teknolojisi başlıca sahte üniversite diplomalarıyla mücadele etmek için kullanılacak. Hükümet tarafından desteklenecek olan bu yeni konsorsiyuma başlangıç aşamasında altı farklı devlet üniversitesi dahil olacak.

Bu üniversiteler, diplomaların denetlenmesi için NEM’in Blockchain’inden faydalanacaklar. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre bu projede kullanılacak olan sistem Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi’ndeki bir grup profesör tarafından geliştirildi.

Yerel haber kaynaklarına göre Malezya Eğitim Bakanlığı bu yeni projeyle birlikte ülke genelindeki üniversitelerin itibarını iyileştirmeyi, öğrenci haklarını korumayı ve aynı zamanda Blockchain teknolojisini geliştirmeyi amaçlıyor.

Eğitim Bakanlığı, yerel medyaya yaptığı açıklamalarda bu proje sayesinde Blockchain alanında uzmanlaşan öğrencilerin sayısının da artış gösterebileceğini belirtti. Bakanlık ayrıca bu sisteme dahil olacak üniversitelerin kendilerine has Blockchain projeleri geliştirmelerini ve böylece çeşitli kaynaklardan ek gelir elde etmelerini bekliyor.

Bundan kısa bir süre önce Rusya’daki bir üniversite de diplomalara ilişkin verileri Blockchain üzerinde depolamaya başlayacağını duyurdu. Bu üniversite, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda son on yıllık verileri çoktan kaydettiğini vurguladı.

Massachusetts Institute of Technology (MIT) geçtiğimiz yılın Ekim ayında Blockchain üzerinden dijital diploma vermeye başlayarak bu sistemi hayata geçiren ilk üniversite olmuştu.

Malezya Eğitim Bakanlığı’ndan Yeni Proje: Blockchain Tabanlı Diplomalar isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Malezya Eğitim Bakanlığı’ndan Yeni Proje: Blockchain Tabanlı Diplomalar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

140 Milyon Dolarlık Zarar! 29 Aralık Bitcoin fiyat analizi: BTC yeniden 4.000 dolar bandında Çin’deki Yasaklara Rağmen Kripto Paralar İçin Çözümler Üretilmeye Devam Ediyor BTC Hash Rate’i Rekor Kırdı Tinder Abonelikleri Artık Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ile Satın Alınabilecek! EOS 9% artışla 4,0173 seviyesinin üzerine çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır