Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yatırımcı: Bitcoin Bu 5 Sebep Yüzünden Düşüşe Geçti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yatırımcı: Bitcoin Bu 5 Sebep Yüzünden Düşüşe Geçti
Yatırımcı: Bitcoin Bu 5 Sebep Yüzünden Düşüşe Geçti

© Reuters. © Reuters.

Distributed Global yatırım firmasının ortaklarından olan Jonathan Cheesman‘a göre, Bitcoin’in düşüşünün arkasında temel beş etmen var. Bunlar ise sırasıyla; Makro trend, spekülatif etki, düzenleyici belirsizlik, açık pozisyonlar ve sahtekarlık projeleri.

Ancak Cheesman’a göre,  piyasa ve bir varlık sınıfı olarak  kripto para birimleri alt yapı ve düzenleme konusunda daha da gelişmeye devam ettikçe, aynı oranda yatırımcı da kripto para birimlerinin gerçek bir para birimi ve değer saklama aracı olarak görecek ve fiyatlar artışa geçecek.

Cheesman konu hakkında şunları ifade etti:

”Bazıları için olaylar şu an çok daha keskin – Venezuela ve Türkiye bunun en belirgin örneklerinden – çünkü borç sürdürülebilirliği bir çok itibari para için ciddi bir risk oluşturmaya başladı. Küresel bir değer saklama aracı olarak altın ciddi bir hizmet sundu ancak bunun artık modası geçti. Dijital bir değer saklama aracı hem daha kullanışlı, hem de  artmakta olan y kuşağı jenerasyonu için çok daha yakın ve bilindik.”

2018 yılına kadar, kurumsal yatırımcılara yönelik olan alt yapı ve hizmet platformları neredeyse yok denecek kadar azdı. Şu sıralar ise kurumsal yatırımcı ve kripto para birimleri arasındaki son engel, ciddi anlamda güvenilir bir emanet hizmeti olarak tanımlanabilir. Dünyanın en büyük kripto para firmalarından olan Coinbase, kurumsal yatırımcıyı kripto para sektörüne çekmek için farklı girişimlerde bulundu ve bu girişimlerin başka köklü firmalar tarafından da takip edilmesi, çok yakında söz konusu engeli ortadan kaldırabilir.

Yatırımcı: Bitcoin Bu 5 Sebep Yüzünden Düşüşe Geçti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yatırımcı: Bitcoin Bu 5 Sebep Yüzünden Düşüşe Geçti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook, Blockchain İşini Hızlandırmak İstiyor İşte herkesin merakla beklediği kısa vadeli Ripple (XRP) fiyat tahminleri İki Kurumsal Kripto Para Şirketi Arasında Yeni Bir Ortaklık Kuruldu Böyle artış görülmedi: Ripple’da uzun pozisyonlar katlandı İşte 4 usta analistten 4 yeni çarpıcı Bitcoin fiyat tahmini Kripto Para Cüzdan Girişimi Cobo, 13 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır