Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yatırım Uygulaması Investr, Kendi Kripto Para Endeksini Piyasaya Sürdü!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yatırım Uygulaması Investr, Kendi Kripto Para Endeksini Piyasaya Sürdü!
Yatırım Uygulaması Investr, Kendi Kripto Para Endeksini Piyasaya Sürdü!6 Şubat tarihinde yapılan bir basın açıklamasına göre, yatırım uygulaması Investr, kullanıcıların kripto para piyasalarını takip edebilmesini sağlayacak bir kripto para endeksini kendi platformlarına entegre edecek.

Investr’nin kripto para endeksi temel olarak kripto para piyasasındaki fiyat hareketliliklerini takip edecek ve önde gelen kripto para pariteleri için fiyat kıyaslamaları yapacak. Endeks bunun yanı sıra ödeme tokenleri, hizmet tokenleri, varlıklar gibi bir çok ”dijital varlık” kategorisine sahip. Uygulama üzerindeki kripto para birimleri her çeyrek dönemde tekrar değerlendirmeye alınacak ve bu sayede stabil ve istikrarlı kripto para birimleri uygulamada kalırken, fiyat konusunda çok büyük değişimler yaşayan kripto para birimleri ise uygulamadan kaldırılacak.

Basın saatine göre Investr üzerinde izlenebilecek bazı kripto para birimleri arasında Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve EOS yer alıyor. Investr tarafından yapılan açıklamada endeksin, bireysel yatırımcıların kendi portföylerine olan kripto para yatırım etkisini görebilmelerinin amaçlandığı da ifade edildi. Geleneksel endekslerin sadece varlık sınıfı üzerindeki etkisini görmeyi sağladığını ve direkt olarak portföye olan etkiyi göstermediğini belirten Investr sözcüsü, bu durumun bireysel yatırımcı için pek bir işe yaramadığını vurguladı.

”Geleneksel endeksler yatırımcının portföyü üzerine değil, varlık sınıfının üzerine olan etkiyi ölçerler. Bu, nispeten daha küçük yatırımcılar için mantıklı bir ölçüm yolu değildir. Investr Kripto Endeksi temel olarak bu sorunu çözmeye odaklanıyor.”

Investr gibi uygulamaların kripto para birimlerine yönelik girişimler yapması, sektörün küresel tanınırlığa ulaştığının da bir göstergesi olarak algılanabilir.

Yatırım Uygulaması Investr, Kendi Kripto Para Endeksini Piyasaya Sürdü! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yatırım Uygulaması Investr, Kendi Kripto Para Endeksini Piyasaya Sürdü! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitwise dev Bitcoin raporunu SEC’e sundu! Piyasa ETF için hazır mı? Bu İki Hacker Grubu 1 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin ve Kripto Para Çaldı Ripple CTO’su, Kraken’in İddialarına Yanıt Verdi Ripple ile Bitcoin SV, Ethereum ile Bitcoin’den çok daha fırsat barındırıyor! Sanayi Bakanlığı’ndan Blockchain Hamlesi! Ripple (XRP)’dan önemli hamle: 1 milyon dolarlık hibe yaptı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır