Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin G20 Üyelerinin Kriptoları Döviz Olarak Görmemesiyle Yükselişe Geçti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin G20 Üyelerinin Kriptoları Döviz Olarak Görmemesiyle Yükselişe Geçti
Bitcoin G20 Üyelerinin Kriptoları Döviz Olarak Görmemesiyle Yükselişe Geçti

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal dövizler Çarşamba günü yüksek seyretti, G20 üyeleri kripto paraların dövizden ziyade varlık gibi hareket ettiğini söyledi.

Bitcoin saat 15.43’te Bitfinex borsasında %7,89 artarak 9.045,50$ oldu, oturumun pik noktası 9.140,60$’dan uzakta değildi. Kripto para Şubat ayında 6.000$’a kadar inmeden önce Aralık ayında 20.000$’ı test etmişti.

Buenos Aires’teki G20 zirvesindeki finansal liderlerin bu hafta kripto paralarla ilgili özel bir hamle yapması beklenmiyor. Onun yerine, Bitcoin ve diğer dijital paralardan gelen vergi kazançlarını destekleyerek popüler alternatif dövizi bir varlık gibi gördüklerini açıkladılar.

Kripto para fiyatları haberlerden sonra destek gördü, yatırımcılar baskıcı bir düzenlemeden dolayı korkulara sahipti. Grubun finansal risk için sektörü yakından takip etmesi bekleniyor ve Finansal Denge Heyeti’nden Temmuz ayında kripto-varlıklar üzerindeki çalışmalarını isteyecek.

Pazartesi günü FSB Başkanı ve İngiltere Bankası Başkanı Mark Carney G20 liderlerine yazılı bir beyanda bulunarak sanal dövizlerin finansal denge için bir tehdit unsuru olduğunu söylemişti.

Carney, “Carney “ekonomik krize neden olacak yanlış hatları düzeltme çalışmalarıyla, FSB dinamik uygulamalara yönelik yeni politika dizayn etmeye ve G20 reformlarının etkilerini evrimleştirmeye çalışıyor.” dedi.

Diğer sanal dövizler de yüksek seyrediyor, rakip Ethereum Bitfinex borsasında %9,76 yükselerek 572,97$ oldu. Ripple %4,72 artarak 0,6984 olurken, Litecoin en son %8,91 yükseldi ve 173,01$ oldu.

Diğer haberlerde, muhbir Edward Snowden’e göre, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) birkaç yıldır Bitcoin kullanıcılarını takip ediyor. Oakstar diye adlandırılan proje aslında terörizm ile savaşmak adına kurulmuştu ancak daha ziyade para kaçakçılığını soruşturmak adına kullanılıyor. Bildiri NSA’nın şifre bilgilerini biriktirdiğini ve Bitcoin kullanıcılarının internet aktivitelerini izlediğini gösterdi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin G20 Üyelerinin Kriptoları Döviz Olarak Görmemesiyle Yükselişe Geçti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Piyasalarında Son Durum Trump’ın çok konuşulan tweet’i Bitcoin için ne anlama geliyor? Kripto Para Borsası Gate.io, Ethereum Classic’e Yapılan Yüzde 51 Saldırısını Onayladı ve Fonları Ödeme Vaadinde Bulundu Hacker’lar Binance’in çalıntı Bitcoin’lerinin izini yok ediyor! Resmileşti: Bitcoin’de Tarihin En Büyük Ayı Piyasası Yaşanıyor, Bundan Sonra Ne Olacak? Japonya’daki Belirsiz Kripto Para Düzenlemeleri Açıklığa Kavuşuyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır