Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yapılan Yeni Araştırmalara Göre Tether’ın (USDT) Bitcoin (BTC) Üzerinde Kayda Değer Bir Etkisi Yok (!)

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yapılan Yeni Araştırmalara Göre Tether’ın (USDT) Bitcoin (BTC) Üzerinde Kayda Değer Bir Etkisi Yok (!)
Yapılan Yeni Araştırmalara Göre Tether’ın (USDT) Bitcoin (BTC) Üzerinde Kayda Değer Bir Etkisi Yok (!)ABD Dolarına sabitlenmiş bir “stablecoin” olan Tether‘ı (USDT) inceleyen yeni bir akademik çalışmaya göre, Tether’ın Bitcoin (BTC) fiyat hareketlerinde “istatistiksel olarak anlamlı” bir etkisi bulunmuyor.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan “Tether Basımının Bitcoin Üzerindeki Etkisi” (The Impact of Tether Grants on Bitcoin) başlıklı rapor, Queensland Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden araştırmacı Wang Chun Wei tarafından gerçekleştirildi. Riske Maruz Değer (Value at Risk) analizini kullanan Wang, yeni Tether basımları ile ertesi gün kripto ticareti arasında pozitif bir ilişkinin varlığının olmasına rağmen, işlem hacimlerine olan etkinin geçici olduğu ve miktarın genel olarak geriye döndüğü sonucuna vardı. Yani herhangi bir önemli BTC fiyat dalgalanmasına neden olmadan beş gün içerisinde her şey normale dönüyor.

Çalışma aynı zamanda Tether basımının otokorelasyon oranının yüksek olduğunu ve Tether’ın kripto ticareti üzerindeki potansiyel etkilerini en aza indirmek için büyük miktardaki basımların birkaç gün içinde ihraç edilmek üzere daha küçük bloklara ayırdığını gösterdi. Bunlara ek olarak araştırma, USDT işlem hacminin BTC fiyat düşüşünü takiben artırdığını gösteren kanıtlar sunmakta. Bu durum yatırımcıların düşüş piyasalarındaki durağanlıktan ötürü psikolojik duygular ile borçlara girmesinin bir sonucu olabilir.

Geçtiğimiz yıl ABD Emtialar Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), yeterli ABD doları rezervinin desteklendiğini kanıtlayan Tether’ı temyize götürmüştü. Tether geliştiricileri yanlış bir şey yapmakla suçlanmamakla birlikte bu durum tartışmalara yol açmıştı. Ayrıca Texas Üniversitesi’ndeki bir grup araştırmacı tarafından yayınlanan bir makale, Bitcoin’in Aralık 2017’de 20.000 dolara yükselişinin Tether tarafından düzenlenen bir fiyat manipülasyonunun sonucu olduğunu iddia etmişti.

Kaynak: Cryptovest

Yapılan Yeni Araştırmalara Göre Tether’ın (USDT) Bitcoin (BTC) Üzerinde Kayda Değer Bir Etkisi Yok (!) isimli makale Mehmet Beraat SAĞIN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yapılan Yeni Araştırmalara Göre Tether’ın (USDT) Bitcoin (BTC) Üzerinde Kayda Değer Bir Etkisi Yok (!) - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple Global Fortune 500 şirketlerine altyapı hizmeti sunan Tas.com ile anlaştı Dev Kripto Para Borsası Saatlerce Kapalı Kalacak! Merkezsizleştirilmiş Servis BHEX’e Huobi ve OKCoin’den 15 Milyon Dolarlık Destek Taotao Yeni Kripto Paralar Ekledi Ripple, MoneyGram ile anlaşmasını genişletiyor Ünlü Analistin Bitcoin Yorumu, Ripple’a Dev Transfer, Ethereum’un Yeni Hamlesi: Öne Çıkan: TRON, Stellar, Litecoin ve Cardano Haberleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır