Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

XRP’nin Yükseliş Sebebi, Binance’de Baz Para Birimi Olarak Eklenmesi Mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » XRP’nin Yükseliş Sebebi, Binance’de Baz Para Birimi Olarak Eklenmesi Mi?
XRP’nin Yükseliş Sebebi, Binance’de Baz Para Birimi Olarak Eklenmesi Mi?Kripto para piyasası devamlı düşüş içeren bir Kasım ayından sonra, çok dalgalı bir Aralık ayı yaşamakta ve ayın ilk haftalarında adeta kızıla boyanan piyasa, şu an bütün kripto para birimlerinin yükselişe geçmesi ile tamamen yeşile büründü. Lider kripto para birimi Bitcoin %3 yükseliş ile kendini 4.173 dolara atarken, en büyük ivme yakalayanlardan birisi şüphesiz XRP oldu. ,

Kasım ayında Ethereum’u geçerek piyasa hacmi açısından ikinciliği elde eden XRP,  kendisi ile birlikte yükseliş yakalayan Ethereum’un inadına daha fazla yükseliş elde ederek ikinciliği korumaya meyilli olduğunu da göstermiş oldu. Basın saatine göre %13.80’lik yükselişe sahip olan XRP, 0.43 dolardan el değiştiriyor.

Bir çok uzmana göre Ethereum’un yükselişinin arkasındaki sebep gelecek olan hard fork olsa da, XRP ve Ripple bünyesinde böyle bir haber yok ve insanlar XRP yükselişinin sebebini merak etmeye başladı ve en olası sebep, Binance kripto para borsası gibi gözükmekte.

Binance, XRP’yi Baz Para Birimi Olarak Ekledi
Binance CEO’su CZ, geçtiğimiz Kasım ayında XRP’nin Binance üzerinde baz para birimi olabileceğini ifade etse de, bu herhangi bir gerçekliğe sahip değildi. Adeta XRP topluluğuna yeni yıl hediyesi şeklinde yapılmış olan yeni duyuruda ise, Binance XRP’nin TRX/XRP ve XZC/XRP pariteleri ile baz para birimi statüsüne kavuştuğunu açıkladı. Bir gün öncesine kıyasla 0.37 dolar civarında gezinen XRP, söz konusu haberden sonra FOMO etkisi ile de beraber ara ara baz borsalarda 0.47 dolara kadar çıktı ve basın saatine göre 0.42 dolardan el değiştirmekte.

XRP topluluğunun beklediği bir başka büyük haber Coinbase listelenmesi ise, hala belirsizliğini korumakta.

XRP’nin Yükseliş Sebebi, Binance’de Baz Para Birimi Olarak Eklenmesi Mi? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

XRP’nin Yükseliş Sebebi, Binance’de Baz Para Birimi Olarak Eklenmesi Mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Piyasadan 100 Milyon USDT Daha Çekildi PayPal yöneticisi gerekçesiyle açıkladı: Bitcoin 1 milyon doları aşabilir Bitcoin, PayPal’ı Geçti! Bitcoin boğaları ile ayıları yoğun mücadele içerisinde- kim kazanacak? Waves 2019’da gerçek anlamda Bitcoin’inden ayrışabilir mi? Japonya, Kripto Paraların Üzerindeki Vergileri Düşürmek İstiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır