Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

XRP Coinbase’de Resmen Listelendi. Peki Neden Çok Geç Kaldı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » XRP Coinbase’de Resmen Listelendi. Peki Neden Çok Geç Kaldı?
XRP Coinbase’de Resmen Listelendi. Peki Neden Çok Geç Kaldı?

© Reuters.  XRP Coinbase’de Resmen Listelendi. Peki Neden Çok Geç Kaldı?© Reuters. XRP Coinbase’de Resmen Listelendi. Peki Neden Çok Geç Kaldı?

En büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, resmi twitter adresi üzerinden Coinbase Pro platformunu kullanan müşterileri için, Ripple (XRP) ticareti yapabileceklerini duyurmuştu.

Duyuru yayınlandıktan sonra, bazı analist ve kripto para uzmanları değerlendirmede bulundu. Coinbase borsasının, XRP’yi listelemesi neden bu kadar uzun sürdü ve neden şimdi listelemeye karar verildi sorularına cevap arandı.

Hangi nedenler XRP Listelenmesine Engel Oluyordu ?
Düne kadar, Coinbase’in XRP’yi listelemeyi reddetmesinin temel sebebi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu için, XRP’nin bir güvenlik unsuru oluşturabileceğine inanılıyordu.

Ancak Coinbase, platformunda ERC-20 tokenlerini sunmaya başladığında bu düşüncelerinin yanlış olduğu anlaşıldı. Coinbase’in şimdiye kadar XRP’yi listeleme konusundaki isteksizliğinin bir başka nedeni ise, şirket XRP’nin kriptokür parası gibi olumsuz bir görüşe sahip olduğunu düşünüyordu.

Sosyal medya platformlarında Bitcoin taraftarları ve diğer altcoin hayranları tarafından yayınlanan, XRP’ye karşı ağır eleştirilerinden kaynaklandığını düşünülebilirdi.

Coinbase Neden XRP Listelemeye Karar Verdi ?
2018 yılının ortalarından bu yana, kripto piyasasındaki düşüş, tüm borsalarda işlem hacimlerinin büyük oranda azalmasına neden oldu. Bu nedenle, Coinbase’in kullanıcı tabanını artırmak için bir şeyler yapması gerekiyordu.

Coinbase Ar-Ge gibi girişimlerle, kurumsal yatırımcıları benimsemeye yönelik adımlar atmak istiyordu. Böylece, XRP’yi listelemek, başka borsalarda işlem yapmak zorunda kalan tüm XRP topluluğunun üyelerine kapılarını açmak, ABD merkezli borsaya mantıklı geldi.

Bununla birlikte, Binance CEO’su CZ de şöyle söyledi

Binance, XRP’yi temel para birimi yapmaya karar verdiğinde, Coinbase’in üzerindeki baskıyı o kadar arttırdı ki, Binance ile rekabet etmek için, yapabileceği en iyi şey Coinbase Pro’da XRP’yi listelemek olurdu.

XRP Coinbase’de Resmen Listelendi. Peki Neden Çok Geç Kaldı? isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

XRP Coinbase’de Resmen Listelendi. Peki Neden Çok Geç Kaldı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Paralar Ukrayna’ya Yeni Bir Umut Oluyor Dev iddia: Bu telefon ile ayda 2 Ethereum kazanacaksınız Kripto Para Piyasası Dinamikleri: Bitcoin, Ethereum ve XRP Fiyatı Nasıl Değişiyor? Bitcoin Fiyat Tahmini, Ethereum Balinası, Ripple’ın Yeni Ortağı, Çarpıcı Diar Raporu: Öne Çıkan: TRON, BCH, IOTA ve Litecoin Haberleri Bitcoin fiyat artışını fırsat bilen Bitmain, SEC’e başvurmayı planlıyor Dubai, Smart Dubai ile Blockchain Tabanlı İlk Devlet Olma Yolunda

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır