Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

WSJ: Regülatörler Geçtiğimiz İki Yılda Kripto Şirketlerine Karşı 90’dan Fazla Dava Açtı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » WSJ: Regülatörler Geçtiğimiz İki Yılda Kripto Şirketlerine Karşı 90’dan Fazla Dava Açtı!
WSJ: Regülatörler Geçtiğimiz İki Yılda Kripto Şirketlerine Karşı 90’dan Fazla Dava Açtı!Kripto para piyasası on yıllık sürenin içerisinde, belki de en çok ilgiyi son iki yıl içerisinde elde etti. 2017 yılının başlarında nispeten düşük değerlere sahi olan kripto para birimleri, 2017 yılının sonlarına doğru rekor üstüne rekor kırarak ana akım medyanın ve yatırımcıların dikkatini ciddi anlamda çekmeyi başardı. Tabii ki böyle bir piyasanın ve böyle haberlerin sadece yatırımcıları çekmesi beklenmiyordu ve dünyanın dört bir yanından regülatör de konuya kulak kabarttı.

The Wall Street Journal tarafından yayınlanan yeni bir habere göre ise, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve başka eyaletlerdeki regülatörler, sadece iki yıl içerisinde 90’dan fazla olay için mahkeme kapılarını aşındırdı. Regülatörler söz konusu süre zarfında 36 milyon dolarlık yatırımcı fonunu yatırımcılara geri aktarmayı da başardı. WSJ’nin aktardığına göre, eyalet regülatörleri ”yaklaşık bir yıl önce ilk soruşturmasını başlattıktan sonra, 70’den fazla kripto para birimleri ile ilgili eylem gerçekleştirdi” ancak dolandırıcılıklara kaybedilen fonların hiçbirini geri döndürmeyi veya yatırımcılara aktarmayı başaramadı.

Yani SEC, gerçek anlamda tüketiciyi korumak konusunda ciddi başarılar elde etmiş bir kurum olarak öne çıkmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra WSJ raporuna göre 2018 yılında kripto para piyasası düşüş yaşarken, SEC daha fazla eyleme geçmiş ve 2017 yılında toplamda 5 soruşturma başlatmış olmasına rağmen, 2018 yılında bunu ciddi anlamda arttırmış.

SEC’in başlattığı ünlü soruşturmalar arasında BitConnect isimli ünlü ponzi yapısı ve yatırımcıları ciddi anlamda dolandırdığı bilinen AriseBank olayı da yer almakta.

WSJ: Regülatörler Geçtiğimiz İki Yılda Kripto Şirketlerine Karşı 90’dan Fazla Dava Açtı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

WSJ: Regülatörler Geçtiğimiz İki Yılda Kripto Şirketlerine Karşı 90’dan Fazla Dava Açtı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Kripto Para Destekçisi Meksika’da Ölü Bulundu BitMEX’e Üç Bölgede Erişim Yasağı Yeni Zelanda Yatırımcıları Uyardı Bitcoin deneyi, kar topu etkisi ile yayılıyor Elrond Network, NETOPIA Payments İle Stratejik Ortaklığını Duyurdu Ünlü analistten Litecoin fiyatı için kritik uyarı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır