Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

World Payments Report: ‘DLT Finans Piyasalarındaki Yükü Kaldıramıyor’

Ana Sayfa » GÜNCEL » World Payments Report: ‘DLT Finans Piyasalarındaki Yükü Kaldıramıyor’
World Payments Report: ‘DLT Finans Piyasalarındaki Yükü Kaldıramıyor’Danışma şirketlerinden Capgemini ve Avrupa’nın önde gelen bankalarından olan BNP Paribas (PA:BNPP), ortaklaşa bir çalışma yürüterek World Payments Report 2018’i yayınladılar. İki kuruluş tarafından yapılan bu araştırmalara göre Dağıtılmış Defter Teknolojisi (distributed ledger technology) henüz günümüz piyasalarındaki yükü kaldırabilecek durumda değil.

Araştırmacılar sektörün durumunu, piyasadaki dinamikleri, demografileri göz önüne alarak DLT hakkında bir sonuca vardılar. Araştırmada ayrıca çeşitli şirketlerin yöneticilerine farklı anketler düzenlendi ve yöneticilerin fikirleri alındı.

Hazırlanan rapordaki anket sonuçları Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) için pek de olumlu değil. Ankete katılan kişilerin yüzde 85.9’u DLT’nin birlikte çalışabilirlik (interoperability) konusunda sorun yaşadığını, yüzde 83.1’i yasal düzenleme alanında ciddi belirsizlikler olduğunu, yüzde 77.8’i ölçekleme konusunda sorunlar görüldüğünü söyledi ve Dağıtılmış Defter Teknolojisinin şu an için oldukça ‘kısıtlı’ olduğunu vurguladı.

Yapılan araştırmaya göre DLT‘nin önündeki en büyük sorunlardan biri yasal düzenlemeler konusunda yaşanan belirsizlik. De Nederlandsche Bank (DNB), Distributed Legder Technology (DLT) üstünde üç yıl boyunca bir deney yapmış ve deney sonuçlarını bir raporda toplamıştı. Bu rapora göre DLT, “şu anki durumuyla finansal piyasalardaki altyapı standardına uyum gösteremiyor.”

DNB yayınladığı raporda bu teknolojinin her ne kadar büyük çaplı standartlara uymadığını belirtse de bu teknolojinin başka altyapılarda kullanılabileceğini belirtmişti. DNB, DLT ile birlikte bankalar arası ödemelerin kolaylaşacağına inanıyor. DNB’ye göre DLT’yi bu gibi alanlarda kullanmak hem bu teknolojinin potansiyeline ulaşmasını sağlar hem de masraftan kısar.

World Payments Report: ‘DLT Finans Piyasalarındaki Yükü Kaldıramıyor’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

World Payments Report: ‘DLT Finans Piyasalarındaki Yükü Kaldıramıyor’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Menapay Token Satışı İçin Son Gün ! Antonopoulos Popüler Bitcoin Borsasına Yüklendi: “Onlar Aslında Bir Banka” Flaş kripto para haberleri: Bitcoin fiyat bariyeri ve Ethereum, XRP, Litecoin Bitcoin Cash, Tron haberleri Bitcoin düştükçe ana akım medyanın kripto ilgisi artıyor Yarım milyar dolarlık gizemli Bitcoin hareketi… Bittorrent Geliştiricisi, QuadrigaCX CEO’sunun Ölümüyle 422.000 Dolar Kaybetti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır