Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Washington’daki Blockchain Lobilerinin Sayısı Git Gide Artıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Washington’daki Blockchain Lobilerinin Sayısı Git Gide Artıyor
Washington’daki Blockchain Lobilerinin Sayısı Git Gide Artıyor

© Reuters.  © Reuters.

ABD‘nin başkenti Washington’da Blockchain teknolojisiyle ilgili çalışmalar yürüten kuruluşların sayısı geçtiğimiz yıl içerisinde üç kat artış gösterdi.

Politico gibi kayaklar tarafından yapılan haberlere göre dijital para ve Blockchain sektörleriyle ilgili çalışmalar yürüten, bu sektörlere yönelik görüşleri olumlu yönde değiştirmeye çalışan organizasyonların sayısı geçtiğimiz yıl içerisinde üç kat artış göstermiş durumda. 2017’nin son çeyreğinde bu yönde çalışan 12 organizasyon varken bu sayı 2018’in son çeyreğinde 33’e çıktı.

Başlıca Washington’da çalışmalar yürüten bu organizasyonların başlıca amaçlarından biri devlet yetkililerinin bu sektörler hakkında bilgi edinmesini sağlamak. Bu organizasyonlarda görev alan kişiler, hükümet görevlilerinin bu sektörlere bakışlarını olumlu yönde değiştirmeyi ve böylece sektörün büyümesini hızlandırmayı hedefliyorlar.

Bunlardan birine örnek olarak kar amacı gütmeyen Coin Center adlı kuruluşu gösterebiliriz. Jerry Brito önderliğinde çalışmalar yürüten bu kuruluş halihazırda Cumhuriyetçi Parti temsilcilerinden Warren Davidson ve Darren Soto gibi isimlerle birlikte çalışıyor. Jerry Brito’ya göre bu alanda çalışmalar yürüten örgütlerin sayısındaki artış asında menkul kıymet düzenlemeleri sayesinde yaşandı.

Cumhuriyetçi Parti üyesi Darren Soto bundan bir süre önce kripto paraların Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından değil Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) tarafından düzenlenmesi gerektiğini belirtmişti.

ABD’deki yasa düzenleyiciler henüz Blockchain ile ilgili çok somut bir adım atmadıkları için bu sektördeki isimler konu hakkında olabildiğince fazla şey yapmaya çalışıyorlar. Bu çalışmalar Washington’daki yetkililerin görüşlerini ne yönde etkileyecek göreceğiz.

Washington’daki Blockchain Lobilerinin Sayısı Git Gide Artıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Washington’daki Blockchain Lobilerinin Sayısı Git Gide Artıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

EOS 22% oranında düştü Panik yok! Bitcoin BTC fiyat düzeltmesi yapıyor Kripto kışına rağmen kripto ATM sayıları sürekli büyüyor İngiltere’deki Finans Otoritesi: ‘Kripto Paraların Faydalarından Yararlanılabilir’ BBVA Yetkilisi: Kripto Para Birimleri ”Mükemmel” Ama Genellikle Yasadışı Etkinlikler İçin Kullanılmakta Ethereum, Bitcoin’i ikiye katlıyor: Geliştiricilerde lider

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır