Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Wall Street Journal: ICO’ların Çoğunluğunda Bilgi Hırsızlığı, Kimlik Hırsızlığı ve Karşılanamayacak Vaatler Var!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Wall Street Journal: ICO’ların Çoğunluğunda Bilgi Hırsızlığı, Kimlik Hırsızlığı ve Karşılanamayacak Vaatler Var!
Wall Street Journal: ICO’ların Çoğunluğunda Bilgi Hırsızlığı, Kimlik Hırsızlığı ve Karşılanamayacak Vaatler Var!Kripto para sektörü denilince şüphesiz akla ilk gelen unsurlardan birisi ICO’lar ve bu yolla toplanan fonlar olacaktır. Sektör özellikle 2017 yılının son çeyreği ile 2018 yılının ilk yarısı arasındaki sürede, milyarlarca dolarlık fon toplamaya yarayan bu yöntemin, yavaş yavaş ölüme ilerlemesi ile karşı karşıya kalmakta. Dünya çapında regülatörlerin bir çoğu, ICO’lara karşı sert bir eylem planı uygulamaya başladı ki bunların başında ABD’nin önde gelen regülatöri ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yer alıyor.

SEC, 2017 ve 2018 yılı içerisinde birden fazla ICO’ya ve kripto para firmasına soruşturma açmış ve çoğunu kazanarak ilgililere ceza kesmişti.

The Wall Street Journal kaynağının aktardığı yeni bir araştırmaya göre, WSJ toplamda ICOBench.com, Tokendata.io ve ICORating.com kaynaklarından 3.300 ICO projesini incelemiş ve bunların %16’sının veya 513 tanesinin ”bilgi hırsızlığı, kimlik hırsızlığı ve karşılanamayacak vaatlerle dolu” olduğunu tespit etmiş. WSJ söz konusu projeleri tespit ederken şu yolları izlemiş:

  • Bilgi hırsızlığının tespiti için, ”en azından 10 eşsiz kelimeye sahip cümleleri, diğer whitepaper’lardaki cümlelerle karşılaştırmak.”
  • Kimlik hırsızlığını tespit etmek için, ”ekip üyeleri ile ilgili önemli detayları eksik olan 343 projenin” çalışanlarının fotoğraflarını internette aratmak.
  • Karşılanamayacak vaatlerin tespiti için, projenin whitepaper’ı içerisinde ”kaybedecek hiçbir şey yok,” veya ”garanti kazanç” gibi cümleler ve ifadeler aranmış.

Görünüşe göre ICO sektörü hala yatırımcılar için tehlikeli bir alan olmaya devam ediyor. 2019 yılı bir çok uzmana göre ICO değil, menkul kıymet token arzı olarak da bilinen STO’ların yılı olacak şeklinde vurgulanmakta.

Wall Street Journal: ICO’ların Çoğunluğunda Bilgi Hırsızlığı, Kimlik Hırsızlığı ve Karşılanamayacak Vaatler Var! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Wall Street Journal: ICO’ların Çoğunluğunda Bilgi Hırsızlığı, Kimlik Hırsızlığı ve Karşılanamayacak Vaatler Var! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İlk Bitcoin Teminatlı Kredi, Kanada’da Verildi! Telegram: TON Projesi Yüzde 90 Oranında Tamamlandı! İspanya, Vatandaşların Bütün Kripto Para Varlıklarını Açıklamasını Öngören Yasayı Onayladı Tom Lee: Bitcoin’in 2018 Sonuna Kadar Maksimum 22.000 Dolar Potansiyeli Var! Stellar 18% oranında yükseldi Voorhees: Piyasa Zaman Zaman Balon Olmak Zorunda

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır