Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Vitalik Buterin’den Çarpıcı Bitcoin SV ve Faketoshi Yorumu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Vitalik Buterin’den Çarpıcı Bitcoin SV ve Faketoshi Yorumu
Vitalik Buterin’den Çarpıcı Bitcoin SV ve Faketoshi Yorumu

5/5


2/5

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Noel tatilinde Bitcoin Satoshi Vision projesi (BSV)’ni bir Dumpster (çöp tenekesi) ateşine çağırıyor. Ethereum’un kurucu ortağının bu kez hedefi çekişmeli Bitcoin Satoshi Vision projesiydi.

Vitalik Buterin, Bitcoin Satoshi Vision’ı “çöp tenekesi ateşi” olarak nitelendirdi
Ethereum’un kurucu ortağı, eksikliklerine rağmen lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) projesini savunuyor. Ayrıca Ethereum’un kurucu ortağı, Bitcoin’in hard forku olan Bitcoin Cash’in hard forku Bitcoin Satoshi Vision’ı Twitter aracılığıyla yaptığı paylaşımda saf bir “çöp tenekesi ateşi” olarak nitelendirdi. Ethereum’un kurucu ortağının konuya yönelik Twitter paylaşımına aşağıda yer verildi:

Bitcoin Satoshi Vision (Bitcoin SV), şu anki rakibi Bitcoin Cash (BCH) ile karşılaştırıldığında rekabette geride kalıyor. Yazım sırasında Bitcoin SV’nin 1,6 milyar dolarlık bir piyasa değeri varken, Bitcoin Cash’in 2,9 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Birbirine rakip iki Bitcoin Cash hard forku olan proje arasındaki piyasa değeri farkı şu anda, 1,3 milyar dolar civarında.


Ethereum’un kurucu ortağından Faketoshi Craig Wright’a eleştiri
Ethereum’un kurucu ortağı, Bitcoin Satoshi Vision destekçisi Faketoshi Craig Wright’ın hayranı değil. Bir keresinde Ethereum’un kurucu ortağı Deconomy’deki bir panelde Craig Wright’a hitaben “Bu konferansta neden bu dolandırıcılık hakkında konuşmak istiyor?” diye sordu.

Ayrıca Ethereum’un kurucu ortağı, Bitcoin Satoshi Vision’a yol açan hard fork sırasındaki bazı seçim düşüncelerini ele aldı ve onlara yönelik düşüncelerini paylaştı. Ethereum’un kurucu ortağı’nın konuya yönelik Twitter paylaşımına aşağıda yer verildi:

Vitalik Buterin, her şeye rağmen bu teknolojiye ve geleceğine inanıyor
Vitalik’in kripto para listelemeleri ve akıllı sözleşmeler için rekabet etmeyen diğer kripto para birimlerini tartışğını duymak ilginç. Ayrıca Ethereum’un kurucu ortağı, kripto para topluluğu ile başka düşüncelerini de paylaştı.


Ethereum’un kurucu ortağı, yedi yıl önce kripto birimi sektörüne girdiğinde, kripto paraların herhangi bir yere gelme oranına yüzde 20 başarı oranı ekledi. Ethereum’un kurucu ortağı her şeye rağmen bu teknolojiye ve geleceğine inandığını ve bu nedenle de riskleri göze alarak sektörde kalmaya devam edeceğini belirtiyor. Ayrıca Vitalik, 2018 yılı kripto paralar için zorlu bir yıl olsa da 2019 yılının yeni gelişmelere gebe olduğunu bu yüzden kripto sektörüne yönelik inancımızı yitirmemeniz gerektiğini vurguluyor.

Ethereum’un kurucu ortağı PoW’a inanmıyor
Ethereum ağı, Ocak 2019 için planlanan Constantinople yükseltmesinin lansmanına yaklaşıyor. Constantinople yükseltmesi ağı, proof of work (PoW) konsensüsünden uzağa ve daha çevre dostu kanıtlara doğru yani proof of stake (PoS) konsensüs algoritmasına getirecek. Ethereum şu anda PoW madenciliğine güvenmesine rağmen, Ethereum’un kurucu ortağı PoW’a inanmıyor ve sürekli eleştiriyor.


Üçüncü en büyük kripto para birimi Ethereum’un arkasındaki yüz olan Vitalik, Twitter gönderisinde, Bitcoin (BTC)’in proof of work (PoW)’üne inanmadığını ve bu konsensüs algoritmasının diğer kripto para etkileyiciler arasında tartışmalara yol açtığını belirtti.

Giacomo Zucco, üç çeşit insan olduğunu belirtiyor
BHB.Network’ün direktörü ve bir kripto para etkileyicisi olan Giacomo Zucco, Twitter gönderisinde şunları söyledi:

Hiç kimse, hiçbir şeye inanmaz (nihilizm). Multicoiners her şeye inanır (saflık). Bitcoiners bir şeye inanıyor (sebep).

Giacomo Zucco, üç çeşit insan olduğunu belirtiyor. BHB.Network’ün direktörü bunlardan birincisinin kripto para birimlerinin içine girmeyenler, ikincisinin orada her altcoine inananlar ve üçüncüsünün onları saf olarak adlandıranlar olduğunu söyledi ve son tür insanların Bitcoin’e ve onun temelindeki teknolojiye inananlar olduğunu da vurguladı. Kripto paralar sayesinde son on yılda para hakkında nasıl düşündüğümüzü yeniden şekillendirdik.


Vitalik Buterin, madencilerin Bitcoin’in proof of work’üne inanmadığını söyledi
Vitalik Buterin, Giacomo Zucco’nun tweetine atfen madencilerin Bitcoin’e “proof of work” adlı bir kavram kullanarak yardımcı olan teknolojiye inanmadığını söyledi. Ethereum’dan Vitalik, PoW’un sorunlara cevap olmadığını ve bu nedenle de Ethereum ağını PoW’dan PoS’a geçirmeye çalışıyor. Ethereum’un kurucu ortağı, Twitter paylaşımında şunları söyledi:

Proof of work (PoW)’e inanmıyorum!

Her ne kadar Giacomo Zucco insanları nasıl kategorilere ayırdığına dair görüşlerini dile getirse de bu tweet her türden insanı kendine çekti. PoW ile ilgili olarak ve bir diğerinden daha iyiyse PoW ve “Proof of the Stake” gibi diğer kavramlarla ilgili birçok tartışma oldu.


PoW’un iklimimizi nasıl etkilediğini ele alan birçok araştırma makalesi var
PoW’un iklimimizi nasıl etkilediğini ve küresel sıcaklığı zorlayabildiğini belirten birçok araştırma makalesi var. Doğa İklim Değişikliği araştırmasına göre, Bitcoin madenciliği PoW ile devam ederse, küresel sıcaklığı 2 santigrat derece artırabilir.

Beş yıl önce, Ether’in ön satışına başlamadan önce altcoin alanı, o zamandan beri ölümüyle tanışan bir proje olan BBQCoin gibi paralar tarafından yönetiliyordu. Bir Ethereum kurucusu, Ethereum’un bundan beş yıl sonra BBQCoin ile benzer bir kaderi olmayacağına iddia etmeye istekli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Vitalik Buterin’den Çarpıcı Bitcoin SV ve Faketoshi Yorumu appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Vitalik Buterin’den Çarpıcı Bitcoin SV ve Faketoshi Yorumu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum Fiyat Analizi ABD’deki Dev Telekom Şirketini Blockchain Projesi Hazır WSJ Araştırması: Bitcoin Fiyatı ile Altın Arasındaki Korelasyon Bize Neyi Anlatıyor? Sıcak Gelişme: Morgan Stanley Müşterileri İçin Bitcoin Swap İşlemleri Sunmaya Hazırlanıyor! Dünya Ekonomi Forumu: 40 Merkez Bankası Dijital Paraları Araştırıyor Ayı Piyasası Teknoloji ve Finans Devlerini “Kripto Devleri” Yapabilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır