Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Upbit CEO: Kripto Para Borsaları Listeleme Yapmadan Önce Koinleri İncelemeli

Ana Sayfa » GÜNCEL » Upbit CEO: Kripto Para Borsaları Listeleme Yapmadan Önce Koinleri İncelemeli
Upbit CEO: Kripto Para Borsaları Listeleme Yapmadan Önce Koinleri İncelemeli


Kripto para dünyası içerisinde, kripto para borsalarından birisi tarafından yeni bir koin listelenme haberi yapmadan geçen gün neredeyse yok. Daha geçtiğimiz gün içerisinde Bittrex, KuCoin ve HitBTC, aynı gün içerisinde farklı farklı listeleme duyurusu yaptı.


İlgili haber:
Bittrex, KuCoin ve HitBTC, Yeni Kripto Trading Paritelerini Duyurdu!

Ve yine kripto para dünyası içerisinde, yeni bir koin listelenme haberinden sonra söz konusu projenin yaklaşık 1 gün boyunca inanılmaz fiyat artışı yaşayıp  – özellikle bu borsa Binance veya ona benzer büyük bir platform ise – ertesi gün yine aynı oranda fiyat düşüşü yaşaması da adet haline geldi.

Kripto Para Borsaları Daha Fazla Sorumluluk Almalı
Yüzlerce yeni kripto para biriminin piyasaya girmesi ilk başta iyi bir şey gibi görünse de, olay aslında kripto para birimlerinin itibarına zarar vermekte. Basın saatine göre bile CoinMarketCap üzerinde 1944 kripto para birimi mevcut ve bunların yarısından çoğu ‘ölü proje’ olarak görülmekte. Projelerin piyasaya girmesinde en büyük köprülerden birisi ise kripto para borsaları.

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından Upbit’in üst firması Dunamu‘nun CEO’su Lee Sir-goo, konu hakkında açıklamalarda bulundu:

”Kosdaq ve Nasdaq gibi menkul kıymetler borsalarının hepsi hangi firma hissesinin uygun olduğu konusunda katı kurallara sahip. Aynısı kripto para borsaları için de geçerli olmalı. Şu an dünya çapında 20.000’den fazla kripto koin mevcut. Listeleme ücreti ödendiği sürece koin bir borsada listelenebilmekte. Ama ben kripto borsalarının rolünün, hangisinin iyi bir blockchain projesi ve token olduğunu gözlemek ve aralarında iyilerini seçmek, kullanıcılara en iyi yatırım fırsatını sunmak olduğuna inanıyorum.”

Lee bunun yanı sıra itibari para – kripto trading işlemi yapan kripto para borsalarının, sahtekarlık ve para aklamaya karşı aşırı dikkatli olması gerektiğini de vurguladı.

Upbit CEO: Kripto Para Borsaları Listeleme Yapmadan Önce Koinleri İncelemeli isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Upbit CEO: Kripto Para Borsaları Listeleme Yapmadan Önce Koinleri İncelemeli - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

NEM (XEM) fiyatı yüzde 20 arttı! İşte NEM fiyat artışının altında yatan sebep ve teknik analizi! Basel Komitesi: Kripto Paralar Bankalar İçin Risk Oluşturuyor Altcoin’ler, Bitcoin 100K olsa bile eski günlerini göremeyebilir Binance Yeni Bir Stabil Koin Çıkarma Yoluna mı Girdi? Amazon Müşterileri Arasında Yapılan Ankette, Kripto Paralar Ön Plana Çıktı Bitfinex Kullanıcılarına Dikkat: Borsa Bir Süreliğine Kapanacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır