Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Venezuela: Maduro Yönetimi Bitcoin Havalelerinden Ücret Almaya Başlıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Venezuela: Maduro Yönetimi Bitcoin Havalelerinden Ücret Almaya Başlıyor
Venezuela: Maduro Yönetimi Bitcoin Havalelerinden Ücret Almaya Başlıyor

© Reuters.  © Reuters.

Venezuela hükümeti ülkedeki Bitcoin havalelerinden ücret almak için önemli bir ilerleme kaydetti. Bu adım, para sıkıntısı çeken Maduro yönetiminin ekonomik ambargoların ardından kendisini finanse etmenin yollarını aramaya devam ettiğini ortaya koyuyor.

%15 Oranında İşlem Ücreti Alınacak
Mart 2019’un başlarında Maduro yönetimi, devlete ait bir kripto para havale hizmeti olan Patria’yı başlattı. Hükümet ayrıca platformdaki tüm Bitcoin ve kripto para cinsinden havalelere %15 oranında bir işlem ücreti getirdi. Söz konusu hamle, Venezuela hükümetinin ülkede büyümeye devam eden Bitcoin havale piyasasından yararlanmak için yapıldı.

Boğucu ekonomik kısıtlamalar, hükümeti yurtdışında yaşayan vatandaşların Karakas’ta ve ülke genelinde Bitcoin ve diğer kripto paralar aracılığıyla gönderdiği fonlardan yararlanmaya zorluyor gibi görünüyor.

Patria platformu ayrıca, göndereni ulusal kimlik kartı ve doğum tarihi gibi tanımlayıcı bilgileri vermeye zorladığı için kullanıcı gizliliği sorununu da gündeme getiriyor. Üstelik fonlar doğrudan alıcının cüzdanına gitmiyor. Bunun yerine Patria’nın hesabına gidiyor ve alıcıya gelen parayla ilgili bir bildirim gönderiliyor.

Kullanıcı, Bolivar cinsindeki banka hesaplarına gelen parayı aktarmak için Patria web sitesini ziyaret etmek zorunda. Artan günlük enflasyon göz önüne alındığında, insanların Patria platformunu benimsemelerinin ihtimal dahilinde olduğu belirtiliyor.

Raporlar, USD ve Bitcoin’in giderek daha değersiz hale gelen Bolivar’a karşı tercih edildiğini gösteriyor. Şu anda 500 Venezuela bolivarı dolu bir evrak çantasıyla ülkede tuvalet kağıdı almak bile mümkün değil.

The post Venezuela: Maduro Yönetimi Bitcoin Havalelerinden Ücret Almaya Başlıyor appeared first on Coinkolik.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Venezuela: Maduro Yönetimi Bitcoin Havalelerinden Ücret Almaya Başlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Roger Ver: Kripto Para Piyasasındaki Fiyat Düşüşleri Gerçek Kullanıcıları Etkilememeli Bitcoin (BTC) Alev Alev! Bitcoin (BTC) Fiyatı 9.000 Doları Aştı! Blockstream, Bitcoin Uydu Hizmetine, Lightning Ödemelerini de Ekledi! Circle CEO’su Bitcoin hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu Bu Bitcoin ve Kripto Para Borsası Artık Sigortalı Sıcak Gelişme: Bakkt İçin Beklenen Tarih Açıklandı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır