Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Venezuela, Kendi Dijital Parasının OPEC’te Kullanılmasını İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Venezuela, Kendi Dijital Parasının OPEC’te Kullanılmasını İstiyor
Venezuela, Kendi Dijital Parasının OPEC’te Kullanılmasını İstiyorVenezuela, kendi dijital parası olan Petro’nun Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) kapsamında bir hesap birimi olarak değerlendirilmesini istiyor.

Venezuela merkezli petrol şirketi PDVSA tarafından yayınlanan yazıya göre Venezuela, Petro’nun ham petrol ticaretlerinde hesap birimi olarak kullanılmasını öneriyor. PDVSA’in başkanlığını yapan ve aynı zamanda Venezuela Petrol ve Maden Bakanı olan Manuel Quevedo, konu hakkında şu yorumu yapıyor:

“Petrol ile desteklenen Petro’yu 2019 yılında ana dijital para birimi olarak kullanılması için OPEC’e sunacağız.”

Quevedo konu hakkında yaptığı açıklamalarda Petro’nun küresel ham petrol ticaretinde de standart hesap birimi olarak kullanılabileceğini söyledi. Quevedo ayrıca Venezuela’dan çıkan petrolün Petro ile satılacağını söyledi.

Bünyesinde 15 farklı ülkeyi barındıran ve 1960 yılında Bağdat’ta kurulan OPEC, Dünya’nın önde gelen petrol ihracatçıları için çeşitli düzenlemeler ve politikalar hazırlıyor. OPEC’in sitesine göre organizasyonun 2019 yılı için henüz belli bir programı yok. Ancak petrol ihracatçıları 6 Kasım’da Viyana’da bir araya gelecekler.

Ticaret Anlaşmalarında Petro

Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro bundan bir süre önce yaptığı açıklamalarda Petro’nun uluslararası ticaret anlaşmalarında kullanılabileceğini söyledi. Venezuela hükümeti ayrıca Petro’nun ülke içerisindeki ödemelerde kullanılacağını, maaşların dahi bu şekilde ödeneceğini iddia ediyor.

Ancak Venezuela’nın Petro’su hakkında şüphe duyan oldukça fazla kişi var. Uzmanlar, gazeteciler ve ekonomistler Petro’nun Venezuela hükümetinin iddia ettiği kadar verimli olmadığını söylüyorlar. Ayrıca yakın zamanda bizim de paylaştığımız bir habere göre Venezuela’da Petro’ya rastlamak bir hayli zor.

Venezuela, Kendi Dijital Parasının OPEC’te Kullanılmasını İstiyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Venezuela, Kendi Dijital Parasının OPEC’te Kullanılmasını İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Polonya’nın En Büyük Bankası PKO Polski, Blockchain’e Geçiş Yaptı! Bitcoin 4250 dolara düşerken gelen uzman yorumu: Alım bölgesine giriyoruz ABD, Blockchain Konusunda Geride mi Kalıyor? Huobi, Cebelitarık ile İş Birliği Yapıyor Ethereum Ağının Önemli Şirketi Yeniden Yapılanıyor Bitcoin Vadeli İşlemleri hacmi rekor kırdı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır