Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin Halk Bankası’nın Blockchain Araştırmaları Tam Gaz Devam Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin Halk Bankası’nın Blockchain Araştırmaları Tam Gaz Devam Ediyor
Çin Halk Bankası’nın Blockchain Araştırmaları Tam Gaz Devam Ediyor


Çin hükümeti, merkez bankasının da yardımıyla Blockchain teknolojisine ilişkin daha fazla araştırma yapmaya başlıyor.

Dünya genelinde bazı ülkelerin kripto paralara karşı bir hayli katı, Blockchain teknolojisine karşı epey ılımlı bir tavır sergilediğini görüyoruz. Bu ülkelerin başında Çin’in geldiğini söyleybiliriz. Çin geçtiğimiz yılın Eylül ayından beri kripto para sektörüne karşı çeşitli yaptırımlar uyguluyor.

Ancak Çin’in kripto paralara karşı gösterdiği bu tavır Blockchain teknolojisi için geçerli değil. Çin, Blockchain patentleri konusunda ABD gibi ülkelerin önünde geliyor.

Merkez Bankasından Destek

Bundan birkaç hafta önce paylaştığımız yazıda Çin Halk Bankası’nın ‘Körfez Bölgesi Ticaret Finansmanı Blockchain Platformu’ adlı bir proje üstünde çalıştığını belirtmiştik.


İlgili haber:
Çin Merkez Bankası Blockchain Ticaret Finansmanı Platformunun Test Aşamasına Geçiş Yaptı!

Pekin merkezli iResearch’ün analistlerinden Li Chao, ülkenin Blockchain teknolojisine karşı sergilediği tutumla ilgili şu yorumu yapıyor:

“Çin dijital parayla ilgili faaliyetlerin üstüne çöküyor ama Blockchain, pek çok farklı ülkenin takip ettiği ileri düzey bir teknoloji. O yüzden Çin’in bu alanda geri kalmayacağını söyleyebiliriz.”

Zaman ve Para Tasarrufu

Bir ticaret anlaşmasının tamamlanması geleneksel metotlarla yapıldığı zaman iki haftayı bulabiliyor. Blockchain teknolojisinde ise bu süre 20 dakikaya kadar düşebiliyor. Bu kayda değer fark zamandan ettirdiği kadar paradan da tasarruf ettiriyor. Ping An Bank’in yetkili isimlerinden olan X Honghui, Blockchain’in verimliliği hakkında şu yorumu yaptı:

“Ticari finansın küçük-orta çaplı şirketlere önceden maliyeti %7-8 civarındaydı. Blockchain teknolojisi ise bu maliyeti %6’nın altına düşürebilir.”

Çin Halk Bankası’nın Blockchain Araştırmaları Tam Gaz Devam Ediyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin Halk Bankası’nın Blockchain Araştırmaları Tam Gaz Devam Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ve Kripto Paralarda Ayı Sezonunu Ne Zaman Sonlanacak? Uzman Görüşleri Huobi’nin İstanbul Etkinliğine Büyük İlgi Kripto Para Startup Firması TRM Labs, 1.7 Milyon Dolarlık Fon Topladı! Bitcoin Milyarderinden Piyasa Öngörüsü Bitfinex CTO’sundan Açıklama: ‘Önümüzdeki Ay Büyük Projelerle Geliyoruz’ Bittrex Kripto Para Borsası, Malta’lı Blockchain Startup’ı Palladium’dan Hisse Satın Aldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır