Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Venezuela, ABD Tarafından Petro’ya Uygulanan Yaptırımları Şikayet Etti!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Venezuela, ABD Tarafından Petro’ya Uygulanan Yaptırımları Şikayet Etti!
Venezuela, ABD Tarafından Petro’ya Uygulanan Yaptırımları Şikayet Etti!Latin Amerika ülkesi Venezuela, 2018 yılına her açıdan damga vuran bölgelerden birisi oldu. Yaşanılan hiper-enflasyon sonrası insanların aç kaldığı ve itibari paranın neredeyse hiçbir değerinin kalmadığı ülkede, ciddi anlamda ekonomik bir kaos yaşandı ve hala da yaşanmaya devam ediyor. Petrol kaynakları açısından bolluk yaşayan ülkenin başkanı Nicolas Maduro, 2017 yılı sonlarında ünlü projesi Petro’yu duyurmuş ve daha sonra 2018 yılı içerisinde piyasaya sürmüştü.

Petro isimli petrol destekli kripto para birimi birçok açıdan eleştirilere tabi tutulsa ve bazı isimler tarafından kara para aklamak için kullanıldığı iddia edilse de, görünüşe göre hükümet projeyi savunmaya hala devam ediyor. Venezuela, ABD tarafından kendisine uygulanan bir dizi yaptırımı, Dünya Ticaret Örgütü’ne şikayet etti ve bunların ayrımcılık olduğunu aktardı.

Geçtiğimiz ayın sonlarında doldurulan ve bu hafta açıklanan şikayet, son birkaç yıldır ABD tarafından uygulanan yaptırımları temel almakta. Venezuela ilk olarak 2017 yılının sonlarına doğru duyurusu yapılan Petro, 2018 yılında piyasaya sürülmesinden beri ülkede birçok alanda kullanıldığı ”iddia edilse” de, hala etkin bir kullanıma ev sahipliği yapamadı.

Ülkedeki emeklilerin maaşları ve pasaport harçları gibi temel şeyler bile Petro ile ödense de, hala Petro kripto para birimini satan alan kişilerin cüzdanına gerçek bir token veya koin aktarımı yapılmıyor ve bunun yerine kullanıcılara sahiplik sertifikası veriliyor. Bunun yanı sıra birçok kullanıcı Petro’nun whitepaper’ının aslında Dash kripto para biriminin çalıntı hali olduğunu iddia etmekte.

Venezuela, ABD Tarafından Petro’ya Uygulanan Yaptırımları Şikayet Etti! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Venezuela, ABD Tarafından Petro’ya Uygulanan Yaptırımları Şikayet Etti! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

QuadrigaCX Mağdurlarını Temsil Edecek Avukatlar Bugün Belli Olacak Ethereum Classic saldırganından borsaya 100,000 dolar iade Ripple Destekli Bankanın xRapid Hamlesi Hazır Tavsiye Kazanç | Network Marketing Kazanç Sistemi Diar: Kurumsal Yatırımcılar, OTC Bitcoin Piyasasına Yönelmeye Başladı Bitcoin vadelileri yeni bir rekora imza atıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır