Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Venezuela 6 Kripto Para Borsasına Ulusal Kripto Parası Petro’yu Satışa Çıkarma Yetkisi Verdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Venezuela 6 Kripto Para Borsasına Ulusal Kripto Parası Petro’yu Satışa Çıkarma Yetkisi Verdi
Venezuela 6 Kripto Para Borsasına Ulusal Kripto Parası Petro’yu Satışa Çıkarma Yetkisi Verdi

2/2


2/2


Gerek hiper enflasyon gerekse de son dönemlerde yaptığı kripto para girişimleri ile Venezuela en çok konuşulan ülkelerden birisi oldu. Hükümetin internet sayfasında yayınlanan yeni bir bildiriye göre, altı kripto para borsası ülkenin ulusal kripto para birimi konumundaki Petro‘nun satışı konusunda yetkilendirildi. Geçtiğimiz tarihlerde Venezuela’nın ulusal para birimlerinden birisi olan Petro, artık altı kripto para borsası aracılığıyla satın alınabilecek.

Uzmanlar söz konusu kripto para biriminin iddia ettiği gibi bir ICO süreci – 5 milyar dolar fon topladığı iddia edilmekte – geçirmediğini ve whitepaper’ının da ülkede popüler kripto para birimi Dash’in bir kopyası olduğunu iddia etmekteydi.

6 Kripto Para Borsası Petro Satacak
Noticiero Digital kaynağının aktardığına göre, Petro 17 Ekim tarihinden itibaren altı kripto para borsasında listelenecek ancak Maduro daha önce 16 lisanslı firmanın söz konusu kripto parayı listeleyeceğini duyurmuştu. Petro’nun listeleneceği altı kripto para borsası arasında ise Cave Blockchain, Bancar, Cryptia, Amberes Coin, Afx Trade ve Criptolago yer alıyor. Bunların bazıları şimdiden kendi sitelerinde Petro reklamı yapmaya başladı bile. Venezuela’nın başkanı Maduro bu ayın başlarında yaptığı bir konuşmasında Petro’nun ”dünyanın en güçlü altı kripto para borsasında” listeleneceğini de vurgulamıştı.


 Cryptia platformundaki Petro reklamı.

Cryptia’nın internet sayfasındaki bilgilere göre Petro şu an için BTC, ETH, DASH ve XRP olmak üzere dört pariteye sahip ancak hiçbir ticari hacmi bulunmuyor.

Venezuela 6 Kripto Para Borsasına Ulusal Kripto Parası Petro’yu Satışa Çıkarma Yetkisi Verdi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Venezuela 6 Kripto Para Borsasına Ulusal Kripto Parası Petro’yu Satışa Çıkarma Yetkisi Verdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple’da bir ilk yaşanıyor! Analiste göre XRP rallisi başladı ”Bitcoin’lerinizi Cüzdanlarınıza Taşımaya Hazır Olun!” Hindistan Hükümeti ”Katı Şartlar” İle Kripto Paraları Yasallaştırabilir! Mahkeme, Bitfinex-Tether hakkında karar verdi, Bitcoin 1000 dolar geriledi Willy Woo analizi: “Ayı piyasası düşük hacimden dolayı devam edecek” Güney Koreli Mesajlaşma Devi Kakao, Blockchain Ödeme Yöntemlerine Odaklanıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır