Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Vaneck Solidx Bitcoin ETF’leri için bastırıyor, SEC artık daha olumlu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Vaneck Solidx Bitcoin ETF’leri için bastırıyor, SEC artık daha olumlu
Vaneck Solidx Bitcoin ETF’leri için bastırıyor, SEC artık daha olumlu

© Reuters.  © Reuters.

Vaneck Solidx Bitcoin ETF’leri için bastırıyor. Bu defa uzmanlar ETF’lerin onaylanmaya yakın olduğunu iddia ediyor. Piyasayı son bir seneden beri takip edenler Vaneck Solidx ile SEC arasında Bitcoin ETF mazisini iyi bilir. Taraflar geçen senenin mart ayında ilk defa bir araya geldi. Vaneck Solidx”in talepleri SEC tarafından defalarca ertelendi.

Vaneck Solidx Bitcoin ETF’leri için bastırıyorVaneck Solidx Bitcoin ETF’leri için pes etmiyor. Aslında mart döneminde talepleri oldukça ciddiye alınmış başvurular kamuoyu ile de paylaşılmıştı. SEC gerçek anlamda konuya eğilmiş endüstri uzmanları ile fikir alışverişinde bulunmuştu. Bitcoin ETF’leri ile ilgili uygulama SEC’in bilgi alışverişinde bulunduğu uzmanlar tarafından da olumlu şekilde karşılanmış olacak ki bu durum, SEC’in kararını tekrardan revize etmesine neden oldu. Yetkililer daha sonra ETF ile ilgili kararlarını 2018 Ağustosuna kadar açıklayacaklarını belirttiler. Fakat sonrasında kararlarını tekrar ertelediler. Vaneck Solidx Bitcoin ETF’leri kararı, önce eylül ayına sonrasında ise şuan içinde bulunduğumuz aralık ayına ertelendi.

2018’in son ayına girerken VanEck SolidX’in topu hala elinde tuttuğunu ve onay damgası almak için elinden geleni yaptığını görüyoruz. Birçok analist ETF’lerin onaylanmasının yakın olduğunu iddia etmeye devam ediyor. Nihayetinde SEC uygulamayı tam olarak reddetmedi. Ancak erteleyerek zaman kazanıyor ve kararlarının doğru ve dengeli olması için bütün olasılıkları hesaplıyorlar.

Bitcoin ETF’ler ile ilgili şirketin en son sunumunda yöneticiler, SEC’in endişelerini, Bitcoin’in gümüş ve altın ile birlikte para yerine geçebilecek birkaç metadan biri olduğunu öne sürerek gidermeye çalışıyorlar. Bu arada ham petrol gibi ETF’ler aracılığıyla sunulan diğer ürünler bu kategoriye girmemektedir.

Ayrıca yöneticiler, Bitcoin vadeli işlemlerinin emtia vadeli işlemleri ile benzerlik gösterdiğini ve birbirine sıkı sıkıya bağlı olduğunu iddia ediyorlar. İddialarında iyi işleyen bir sermaye piyasası olduğu hususu özellikle vurgulanıyor.

Diğer taraftan Bitcoin vadeli işlemlerinde yöneticiler ve yatırımcılar kimliklerini, fonlarını güvende tutmak için attıkları her adımda göstermekten çekinmiyor. Bununla birlikte Bitcoin vadeli piyasasının genelde istikrarlı olduğu sadece birkaç işlemin 250.000 doları aştığı ve bu durumun SEC tarafından belirlenen mevcut kriterler içinde olduğu iddia ediliyor. Vaneck Solidx Bitcoin ETF’leri red etmeyip ertelenmesinin nihayetinde bir onamaya işaret olduğu yorumları da yapılıyor.

(Ayrıca Bknz: Nasdaq haberleri kripto piyasasında hacim artışına neden oluyor)

Gelişmeleri sizlerle birlikte takip ediyor olacağız. Kripto para piyasası ve Coinlerle ilgili son dakika gelişmelerini en hızlı şekilde öğrenmek için Twitter hesabımızı takip ediniz. https://twitter.com/koinmedya_?lang=es

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Vaneck Solidx Bitcoin ETF’leri için bastırıyor, SEC artık daha olumlu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ve Kripto Paralarınızı En İyi Nasıl Koruyabilirsiniz? Bitcoin fiyat rallisi, BTC madencilerinin işini zorlaştırdı Coinbase Büyük Bir Satın Alıma Doğru Gidiyor İngiltere’nin En Büyük Seyahat İşletmelerinden Birisi, Tokenleştirilmiş Ödül ve Teşvik Sistemini Duyurdu! İddia: QuadrigaCX Borsasının Asla 100 Milyon Doları Olmadı – Yatırımcıları Kandırıyorlar Kripto Kralı: 2008’i hatırlayın, gelecek yıl neler olacağını göreceğiz!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır