Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Valencia Liman İdaresi IBM’in Geliştirdiği Blockchain Sistemine Katıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Valencia Liman İdaresi IBM’in Geliştirdiği Blockchain Sistemine Katıldı
Valencia Liman İdaresi IBM’in Geliştirdiği Blockchain Sistemine Katıldıİspanya‘daki Valencia Liman İdaresi (PAV), TradeLens adlı platforma dahil oldu. TradeLens, IBM (NYSE:IBM) ve lojistik devlerinden Maersk tarafından geliştirilen bir Blockchain platformu.

Bu yılın Ağustos ayında aktif hale getirilen TradeLens platformu, Blockchain teknolojisiyle küresel tedarik zincirini bir araya getiriyor. TradeLens platformu, küresel ticaret alanındaki işlemleri çok daha verimli ve tasarruflu hale getiriyor.

TradeLens platformuna dahil olan tüm şirketler tedarik zincirindeki hareketlilikleri takip edebiliyorlar. Ayrıca liman operatörleri, gümrük otoriteleri ve diğer taraflar da sistemde yer alıp, belli bir ticaret anlaşmasıyla ilgili verileri veya dosyaları kontrol edebiliyorlar.

PAV, TradeLens projesine katıldığına dair yaptığı duyuruda projeye “erkenci” olarak katıldığını vurguladı. Bu da PAV’ın, henüz yeni oluşmuş diyebileceğimiz TradeLens platformunun gelişimine katkıda bulunacağı anlamına geliyor. TradeLeans platformunda an itibariyle 20’den fazla katılımcı bulunuyor.

Yayınlanan önceki verilere göre TradeLens platformunda şu ana dek 154 milyon farklı veri işlendi. Bu veriler arasında konteyner sevkıyatlarına, depolama sürelerine ve gümrük belgelerine ilişkin bilgiler var. Ayrıca yayınlanan bu verilere göre TradeLens platformu, sevkıyat süresini yüzde 40’a kadar kısaltabiliyor.

PAV bundan bir süre önce Blockchain ve Büyük Veri teknolojilerinden faydalanarak yeni bir ‘akıllı liman’ oluşturmak isteğini açıkladı. PAV’ın teknoloji biriminden sorumlu olan Jose Garcia De Le Guia, Blockchain teknolojisinin küresel lojistik sektörünü ciddi ölçüde geliştirebileceğini ve ‘evraksız limanlar’ın oluşumuna katkıda bulunabileceğini düşünüyor.

Valencia Liman İdaresi IBM’in Geliştirdiği Blockchain Sistemine Katıldı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Valencia Liman İdaresi IBM’in Geliştirdiği Blockchain Sistemine Katıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin, Almanya’da resmen yasal bir finansal araç olarak tanındı HSBC, Dolar/TL Krizinde Bir Günde 120 Milyon Dolar Kazandı Ripple (XRP) Ordusu Gerçek mi? Çinli Bitcoin milyarderi: Dip avcıları için son 3 ay Bitcoin Fiyat Tahmini, Ethereum Balinası, Ripple’ın Yeni Ortağı, Çarpıcı Diar Raporu: Öne Çıkan: TRON, BCH, IOTA ve Litecoin Haberleri No Deal Brexit, Bitcoin’i Uçurabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır