Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Uzman Görüşü: Bitcoin’in Boğa Beklentisi Satın Alınıyor ve Bu Seviyeler Kritik Noktalar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Uzman Görüşü: Bitcoin’in Boğa Beklentisi Satın Alınıyor ve Bu Seviyeler Kritik Noktalar
Uzman Görüşü: Bitcoin’in Boğa Beklentisi Satın Alınıyor ve Bu Seviyeler Kritik Noktalar


Her ne kadar pek çok yatırımcı ve analist, Bitcoin ve genel kripto para birimi piyasaları 2018’i yüksek bir notla sonlandırmadığı için hayal kırıklığına uğramasına rağmen, yeni verilere göre, piyasalar hem trader’lar hem de yatırımcılardan artan bir ilgi görüyor. BTC fiyatı bu verilere göre yükselmeye başlarsa, bir analistin şu anda 5.000 dolar civarında olduğuna inandığı bir sonraki direnç seviyelerinin kesin olarak kırılması mümkün.

Analiste göre, Bitcoin için yeni yüksek seviyeler yakında
Kripto para analitik platformu TheTIE.io’nun kurucu ortağı Joshua Frank, sosyal medya verileri kullanan bir duygu puanına başvuran, Bitcoin’i çevreleyen boğa duyarlılığı ile ilgili veriler hakkında konuştu. Joshua Frank konuya yönelik şunları söylüyor:

Günlük hissiyatın 4 Ocak’ta en yüksek seviyeye ulaştığını gördük ve hafifçe düştüğü halde pozitif kaldı. BTC hissiyatı ve fiyat arasındaki tarihsel korelasyon göz önüne alındığında, bu kripto para birimi için daha fazla kazancı ortaya çıkarır.


Frank’ın duyarlılık verileriyle ilgili yorumları, yaygın olarak kullanılan teknik bir göstergenin aylardır ilk defa olumlu veriler yansıtması ile aynı döneme denk geliyor. Belirli bir varlığın arkasındaki alım ya da satım baskısının gücünü ölçen Directional Movement Index (DMI), BTC için pozitif yönlü hareket kategorisine girerek, önümüzdeki dönemde (günler veya haftalar) yükselişe geçebilecek artan alım baskısıyla karşı karşıya gelebileceğinin sinyalini veriyor.

Mati Greenspan: “Bitcoin ticaretinde şu anda orta noktadayız.”
BTC’nin yükseliş momentumuna işaret eden birçok gösterge olmasına rağmen, bir analist bunun 5.000 dolarlık güçlü bir direnç seviyesi olarak kalacağını düşünüyor. EToro’nun kıdemli pazar analisti Mati Greenspan, kısa bir süre önce Bitcoin’in şu anda savunmakta olduğu 4.000 dolarlık fiyat seviyesinin psikolojik olarak önemli olmadığını belirtti ve açıklamalarına şunları ekledi:

4.000 dolar iyi bir rakam olsa da hiçbir şekilde önemli bir psikolojik seviyeyi temsil etmiyor. İçinde bulunduğumuz piyasa kripto paranın değerinin 3.000 ila 5.000 dolar arasında olduğunu gösteriyor… Yani şimdi ortadaki noktadayız.

Bitcoin 6 bin doları test etmek için ne yapmalı?
CryptoPatterns haber bülteninin yayıncısı olan Jon Pearlstone, BTC’nin bir sonraki kilit direnç seviyesini 6.000 dolarda test edebilmesi için 4.500 doların üzerine çıkması gerektiğini iddia ederek, temel direnç seviyelerine dair biraz farklı bir görüşü temsil ediyor. Pearlstone konuya yönelik şunları söylüyor:

Trend çizgisini test etme konusundaki herhangi bir kuvvet büyük olasılıkla 6.000 dolarda kilit direnç testinin tekrarlanmasına yol açacak.

Bitcoin birkaç gün önce 4.000 doların üzerine çıktığından, bu göreceli bir destek seviyesi olarak kabul edilmiş görünüyor. Ancak analistlere göre BTC’nin, bir sonraki önemli direnç seviyelerine ulaşmak için daha fazla alım baskısı kazanması gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Uzman Görüşü: Bitcoin’in Boğa Beklentisi Satın Alınıyor ve Bu Seviyeler Kritik Noktalar appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Uzman Görüşü: Bitcoin’in Boğa Beklentisi Satın Alınıyor ve Bu Seviyeler Kritik Noktalar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Huobi, Cebelitarık ile İş Birliği Yapıyor Bitcoin fiyatı endişesi: Mt. Gox, 142 bin BTC’yi doğrudan verebilir Forbes: JPM Coin’in Ne Şekilde Kullanılacağı Çok Önemli Trump’ın FED Tepkisi Kripto Paralar Düşürmüş Olabilir Nexo, Stabil Koin Sahipleri İçin %6.5 Değerinde Faiz Verecek Coinbase’den 100 Milyon Dolarlık Stellar Air-Drop’u!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır