Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Uzman görüşü: Bitcoin Yuzde 30 Daha Düşüp 3.000 Doları Görebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Uzman görüşü: Bitcoin Yuzde 30 Daha Düşüp 3.000 Doları Görebilir
Uzman görüşü: Bitcoin Yuzde 30 Daha Düşüp 3.000 Doları Görebilir

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para yatırımcısı Michael Moro, Cuma günü CNBC’ye verdiği demeçte Bitcoin yüzde 30 daha düşecek iddiasında bulundu. Bitcoin’in henüz daha dibi görmediğini belirten Moro, bu seviyeden daha da aşağıya düşeceğini söyledi.

2018 Yılı Kabusa DöndüBitcoin’in son zamanlarda gösterdiği performansa bakılınca Moro’ya katılmamak elde değil. BTC’nin, son birkaç gün içinde iki kez 4000 dolar seviyesini test ettiğine şahit olduk. Düşüş böyle devam ettiği sürece 3000 dolar seviyelerini görmesi ihtimal dahilinde.

Bitcoin, geçtiğimiz Cuma gününde 40 puan birden düştü. Bahsi geçen baş aşağı dalış geçen sene Aralık ayında CME ile başlatılan Bitcoin vadeli işlemlerin alımından sonra başladı. Ara ara duraksamalar da olsa bu düşüş bir türlü durmak bilmedi.

Kripto piyasasının kralı, 2018’in başında 17.000 $ ‘ın üzerinde alıcı bulurken şimdi bu değerin yaklaşık yüzde 75’inden az bir rakama alıcı buluyor. Bugünü de -4,66’lık bir değer kaybıyla kapatan Bitcoin, şu anda 4,270 $ seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin Yüzde 30 Düşerse Alım İçin Fırsat ZamanıGenesis Trading & Genesis Capital Trading sorumlusu Moro, dip noktasına yakın seviyelerden satın almayı şiddetle öneriyor. Bu kadar dalıp çıkmanın olağan olduğu bir piyasada kısa vadeli yatırımcının işinin gerçekten zor olduğuna işaret eden Moro, uzun vadeli yatırım düşünenlerin daha sakin ve her ihtimale karşı hazırlıklı olduğunu ileri sürdü.

Michael Moro verdiği demeçte son ifadelerini şu sözleri ile ifade etti:

“ Yüzde 75’lik geri çekiliş, Bitcoin’in 10 yıllık tarihinde gördüğümüz beşinci veya altıncı hadise. Eğer uzun menzilli bir bakış açısına sahipseniz, bu iniş çıkışların geçici olduğuna kendinizi inandırırsınız.”

Sözü kurumsal yatırımcıların eylem planlarına getiren Moro, bu şirketlerin Bitcoin’in 2018 sonunda nereye geldiği ile ilgilenmediklerini söyledi. Bu şirketler beş veya altı ilerisine göre plan yaparlar, dolayısıyla Bitcoin yüzde 30 daha düşecek öngörüsü onlar için pek bir anlam ifade etmez.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Uzman görüşü: Bitcoin Yuzde 30 Daha Düşüp 3.000 Doları Görebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Peter Brandt, Ripple’in XRP’si için yeni bir yükseliş hedefi belirledi Binance CEO’su XRP Hakkında Olumlu Açıklamalar Yaptı Andreas Antonopoulos: “milyonerlerin Bitcoin’e ihtiyacı yok” Bitcoin Hala 4 Bin Doların Üstünde, Piyasaya Düşüş Hakim ‘Kripto Vadisi’ Birliği Başkanı: İsviçre Blockchain Yatırımcılarına ‘Açık’ ve Onlar İçin ‘Kolay’ Olmalı! Alt Koinlerin Rallisi Başladı Mı? Piyasa Tamamıyla Yükselişte!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır