Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Uzman: Bankalar Kripto Konusunda Hevesli Ama Düzenleyicileri Bekliyorlar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Uzman: Bankalar Kripto Konusunda Hevesli Ama Düzenleyicileri Bekliyorlar
Uzman: Bankalar Kripto Konusunda Hevesli Ama Düzenleyicileri BekliyorlarFinans odaklı bir gazeteci ve ”The Weaponization of Trade: the Great Unbalancing of policy and economics,” kitabının yazarı Rebecca Harding, büyük finansal kurumların kripto para piyasasına yatırım yapmak için beklemede olduğunu ifade etti.

Büyük bankalara ve holdinglere ticaret teknolojileri sağlayan Coriolis Technologies‘in CEO’su Harding, Forbes ile yaptığı bir röportajda bankaların neredeyse büyük çoğunluğunu kripto para sektörü konusunda ”sağlıklı” bir şüpheciliğe ve meraka sahip olduğunu belirtti.

Harding görüştüğü bankaların çoğunun gelişmelere ayak uydurabilmek için kripto para piyasasına ve blockchain sektörüne yatırım yapma gereğinin farkına vardığını, ancak şu an için düzenleyicilerden ve finansal otoritelerden bir yeşil ışık beklediklerini vurguladı.

Goldman Sachs (NYSE:GS), Citigroup (NYSE:C) ve Morgan Stanley (NYSE:MS)
ABD’nin en büyük yatırım bankalarından üçü olarak görülen Morgan Stanley, Citigroup ve Goldman Sachs, şimdiden kripto para piyasası odaklı bir kaç ürün piyasaya sürdü veya sürmeye hazırlanıyor. Morgan Stanley’in Bitcoin’e endeksli kompleks türev ürünleri için gerekli olan bir alt yapı oluşturduğu konuşulurken, Bitcoin swap işlemleri yapacağı da yeni gündeme düşen haberlerden oldu.

Fintech alanında rekabetin içerisinde kalabilmek için, bir çok banka yavaş yavaş sektöre giriş yapmaya başladı ve Goldman Sachs bile alt firması Circle ile bir kripto para borsası (Poloniex) satın aldı.

Harding’in konu hakkındaki açıklaması ise şu şekilde:

”Bir çok banka bitcoin ve blockchain konusunda sağlıklı şekilde şüpheciliğe sahip. Teknolojik gelişmelere ayak uydurabilmek için yatırım yapma gereğini görüyorlar ancak düzenleyicilerin bu konuda ne karar vereceğini bekliyorlar.”

Uzman: Bankalar Kripto Konusunda Hevesli Ama Düzenleyicileri Bekliyorlar isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Uzman: Bankalar Kripto Konusunda Hevesli Ama Düzenleyicileri Bekliyorlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ve Kripto Paralarınızı En İyi Nasıl Koruyabilirsiniz? Fidelity’den Kritik Transfer! İddia: Telegram TON Ağı 2019 Yılının Ekim Ayına Kadar Çıkmazsa, Tokenler Geçersiz Hale Gelecek! Stabil Kripto Paraların Öteki Yüzü: BitUSD, 0,7 Dolardan İşlem Görüyor Ripple’da Gizemli Hareket: Çeyrek Milyar Dolarlık XRP Harekete Geçti Dünyanın En Büyük Tarım Şirketi, Blockchain İçin Yatırımlarına Hız Verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır