Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Yatırımcı Draper: ‘SEC Kripto Para Düzenlemeleri Konusunda İkiye Bölünmüş Durumda’

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Yatırımcı Draper: ‘SEC Kripto Para Düzenlemeleri Konusunda İkiye Bölünmüş Durumda’
Ünlü Yatırımcı Draper: ‘SEC Kripto Para Düzenlemeleri Konusunda İkiye Bölünmüş Durumda’Tim Draper, yakın zamanda verdiği bir röportajda kripto para düzenlemeleri hakkında konuştu. Draper’ın özellikle üstünde durduğu konular arasında Çin’deki kripto para yasakları ve Japonya’daki ılımlı düzenlemeler var.

Draper’dan Yorumlar

Yaptığı stratejik yatırımlarla tanınan Tim Draper, kripto para sektöründeki mevcut düzenlemeler hakkında konuştu ve bu düzenlemelerin gelecekteki halleriyle ilgili bazı öngörülerde bulundu. Draper’a göre şu an dünyadaki pek çok düzenleyici, ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir adım atmasını bekliyor ancak SEC de aslında kendi içinde ikiye bölünmüş durumda:

“SEC şu anda bölünmüş halde ve bence bu kötü bir şey değil çünkü SEC’nin ikiye bölünmesinin sebebi kripto para piyasasındaki dolandırıcılarla mı yoksa ABD’yi bu alanda lider konuma getirmekle mi uğraşacaklarına henüz karar verememiş olmaları. Şu anda bu piyasada ciddi bir rekabet olduğunun farkındalar.”

Draper’a göre SEC’nin bu kararsızlığı aslında diğer ülkelerdeki yetkililerde de görülüyor. Çin, kripto para sektörüne karşı katı bir tavır sergilerken Japonya çok daha ılımlı bir tavır sergiliyor. Draper’ın, Japonya’daki mevcut durum hakkındaki yorumları şu şekilde:

“Japonya dedi ki; ‘Bitcoin Japonya’da yasal bir para birimidir. Eğer ICO yapmak istiyorsanız size rehberlik de sunacağım.’ Durum böyleyken önümüzdeki 40 yıl içerisinde bu ekonomilerden hangisi daha başarılı olacak tahmin edebiliyorsunuz.”

Ünlü yatırımcı Draper, SEC’nin en azından şu an için ‘temkinli’ bir tavır sergilemesi gerektiğini düşünüyor. Ayrıca Draper’a göre SEC, ABD’de yeni kurulan kripto para şirketlerini de çeşitli yeniliklere teşvik etmeli.

Ünlü Yatırımcı Draper: ‘SEC Kripto Para Düzenlemeleri Konusunda İkiye Bölünmüş Durumda’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Yatırımcı Draper: ‘SEC Kripto Para Düzenlemeleri Konusunda İkiye Bölünmüş Durumda’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Cash 394 Dolar! Stellar 30% oranında çakıldı Tim Draper: Arjantin Başkanı’na Kripto Paraları Yasallaştırmasını Söyledim Mark Zuckerberg, Facebook’un Kripto Parası İçin Eski Davalısı Winklevoss Kardeşlere Danıştı Vefat durumunda Bitcoin’lere ne olacak? Charlie Lee, MimbleWimble Kullanan Grin ve Beam’in, Bitcoin’den Daha Fazla Büyüyebileceğini Düşünüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır