Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Uzman Martin Lewis, Sahte Bitcoin Reklamlarının ‘Hayat-Karartıcı’ Olduğunu Düşünüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Uzman Martin Lewis, Sahte Bitcoin Reklamlarının ‘Hayat-Karartıcı’ Olduğunu Düşünüyor
Ünlü Uzman Martin Lewis, Sahte Bitcoin Reklamlarının ‘Hayat-Karartıcı’ Olduğunu Düşünüyor

2/2


2/2


Para tasarruf uzmanı Martin Lewis, geçtiğimiz günlerde ‘yine’ Bitcoin ve Bitcoin’in etkileri hakkında konuştu ve reklam konusuna değindi. Lewis, Facebook (NASDAQ:FB) üzerindeki reklamların insanları kandırdığını ve insanların hayatını kararttığını vurguladı.

Yeter!
Lewis tüketici yardım sitesi SavingMoneyExpert.com‘un kurucusu ve bunun yanı sıra bir gazeteci, TV sunucusu. Kendisi İngiltere içerisinde belirli bir üne sahip bir isim.

Bunun yanı sıra Nisan ayında Facebook’a karşı başlattığı dava ile de ününe birazcık daha ün kattı. Lewis geçtiğimiz 12 ay içerisinde sosyal medya sitesinin 50’ye yakın sahte Lewis reklamı yayınladığını ve bunların kripto ile çabucak zengin olma yapıları barındırdığını vurguladı. Lewis reklamların kendisi ile alakalı olmadığını ama bunun milyonlarca kişiye ulaştığını belirtti.

”Bu kadarı da fazla. Bir yıldan daha fazla süredir Facebook’un sahtekarlara benim adımı kullanarak zarar görebilecek insanları soymalarına izin vermesine karşı savaşıyorum – ve bu hala devam edecek!”


Lewis davanın üzerinden yaklaşık altı ay geçtikten sonra, hiç yılmadan yine açıklamalarda bulundu ve olayın devam ettiğini gösterdi. Business Insider kaynağının yayınladığı bir habere göre, Lewis bazı insanların intiharı düşündüğünü bile anlattı:

”Emeklilik fonlarını veya çocuklarının okul fonlarını, çocuklarının parasını yatırım yapmalarının insanlardaki etkisi felaket ve hayat karartıcı cinsten oluyor.”

”İnsanlar ”bütün emeklilik fonumu kaybettim, nasıl yaşayacağımı bilmiyorum. Nasıl devam edebilirim bilmiyorum.” diyorlar. Benim bakış açımdan bu insanların söyledikleri şey  ”Bunu sadece Martin Lewis’e güvendiğim için yaptım” cümlesi ile aynı. Şimdi nasıl hissettiğimi anlayabilirsiniz.”

Ünlü Uzman Martin Lewis, Sahte Bitcoin Reklamlarının ‘Hayat-Karartıcı’ Olduğunu Düşünüyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Uzman Martin Lewis, Sahte Bitcoin Reklamlarının ‘Hayat-Karartıcı’ Olduğunu Düşünüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Blockchain Nedir? Blokzinciri Ne İşe Yarar? BitMEX Borsası: “Bitcoin ABC, saldırıları daha kolay ve daha zararlı hale getirir.” Liverpool ve 1xBet arasında ortaklık sözleşmesi İmzalandı IOTA’dan saldırı açıklaması Bitmain ve ShapeShift Sonrası, Başka Bir Kripto Para Firması Daha Küçültmeye Gitti Çin Halk Bankası Araştırmacısı: ‘Yuan Destekli Sabitkoin Fikri Değerlendirilmeli’

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır