Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Kripto Para Yazarı, Ligthning Network ile İlgili Konuştu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Kripto Para Yazarı, Ligthning Network ile İlgili Konuştu
Ünlü Kripto Para Yazarı, Ligthning Network ile İlgili KonuştuKripto paralar ve Blockchain üzerine yazdığı kitaplarla sektördeki önemli bir boşluğu dolduran ve bu alanda yaptıkları ile takdiri hak eden isimlerin başında gelen Andreas Antonopoulos, Bitcoin’de ölçeklenmeyi arttırması umut edilen ve birçok kesim tarafından takip edilen Lightning Network (LN) hakkında konuştu.

Özellikle Bitcoin’de yaşanan artışın ardından ağ yoğunluğunun artması ve mikro ödemelerin yapılamaması sorununa çözüm olması hedeflenen LN ile ilgili olarak konuşan başarılı isim, bunun bir yan zincirden ziyade, ikincil katman çözümü olduğunu belirtti.

Antonopoulos, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”LN, gerçekten Bitcoin için çok önemli bir detay. Zaman konusunda çok daha hızlı ve üstelik daha ucuz bir gönderme yapmanızı sağlıyor. Her şeyden de önemlisi, eğer Bitcoin bir para birimi olacaksa, bu konuda küçük ödemelerin yapılmasına ihtiyaç var. LN’de benim asıl ilgimi çeken ve esas takdir ettiğim nokta kesinlikle burası.”

Sistemin daha da geliştirilmesi ve kullanım alanının artması ile birlikte, çok daha efektif bir yapıya bürüneceğinin de altını çizen Antonopoulos, sözlerini ise şöyle sonlandırdı:

”LN sayesinde hem Bitcoin hem de Litecoin gibi koinlerde hız artışı sağlanabilir. Aynı zamanda, teorik olarak Ethereum’a da bu sistem uygulanabilir. Aslında, uyumlu her Blockchain’de bu sistemi kullanmak mümkün. Bu noktada da LN’nin bir yan zincir olmaktan ziyade, bazı şeyleri birbiri ile bağlayan bir ikincil katman çözüm olduğunu da söylemeliyim.”

Ünlü Kripto Para Yazarı, Ligthning Network ile İlgili Konuştu isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Kripto Para Yazarı, Ligthning Network ile İlgili Konuştu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Amerikalı Avukat: ”Bitcoin Sadece Suçlu İnsanlar İçin Yararlı” İsviçre’nin Bitcoin ETF işlem hacmi Altın ve diğer yatırım araçlarını geride bıraktı Bitcoin’deki Düşüş: Momentum Kaybı Mı Sağlıklı Bir Düzeltme Mi? New York, Kripto Para Madencileri İçin Daha Düzenlemeler Üzerine Çalışıyor Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelerden Nereye Gidebilir? Libra’ya Şok Üstüne Şok

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır