Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Kripto Para Borsası Tekrardan Hacklendi: 1.675 ETH Çalındı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Kripto Para Borsası Tekrardan Hacklendi: 1.675 ETH Çalındı!
Ünlü Kripto Para Borsası Tekrardan Hacklendi: 1.675 ETH Çalındı!

2/2


2/2

Yeni nesil bir Blockchain analiz şirketi olan Elementus’un bir raporuna göre, bu ayın başlarında güvenlik ihlalini bildiren bir Yeni Zelandalı Bitcoin ve kripto para birimi borsası olan Cryptopia, bilgisayar korsanlarının hedefi olmaya devam ediyor. Raporda, 28 Ocak 2019’da 17 bin doların üzerinde cüzdandan para çekildiği belirtiliyor. Ayrıca, hack olayının gün boyu sürdüğünü de ekleniyor. Borsa en son hack saldırısına bağlı olarak 1.675 Ethereum (ETH) kaybetti.

Bitcoin Borsası, en son saldırıda 1.675 Ethereum (ETH) kaybetti
Borsa platformu, en son saldırıya bağlı olarak 180 bin dolar değerinde olan 1.675 Ethereum (ETH)’u kaybetti. Rapora göre, önceki güvenlik ihlali sırasında etkilenen 5.240 cüzdan, bilgisayar korsanları tarafından tekrar saldırıya maruz kaldı. Raporda, bu kullanıcıların hesaplara kripto para birimleri eklendiğinden “ihlallerin farkında olmadıkları” belirtildi.

Ayrıca, en son saldırılardan etkilenen cüzdanların bir kısmının daha önce bir saldırıya karşı savunmasız olduğu tespit edildi. Çalınan tokenlerin gönderildiği Ethereum adresi 0x3b46c790ff408e987928169bd1904b6d71c00305 olarak tanımlanmaktadır.


Kaynak: Etherscan
Cryptopia’ya hala risk altında: Elementus’a göre saldırılar devam edebilir!
Raporda konuya yönelik şu önemli ifadeler yer alıyor:

Başlangıçta saldırıya uğrayan borsanın kalan fonlarını güvence altına alan Cryptopia olup olmadığı belli değildi. Ancak akşam saatlerinde bunun gerçekten aynı hırsız olduğunu doğruladık. O sırada, gelen transferler durdu ve birleştirilmiş fonlar, şu anda çalınan diğer Cryptopia fonlarını depolayan aynı cüzdan adresine taşındı.

Rapor, borsa platformunun Ethereum cüzdanlarının özel anahtarları üzerinde kontrolü olmadığını ve hackerların özel anahtarları kontrol altında tutan kişi olduğunu iddia ediyor. Ayrıca platform kullanıcılarının hack olayından bağımsız olarak Ethereum tokenlerini cüzdanlarına bırakmaya devam ettiklerini de belirtiyor. Şirket ayrıca borsa platformuna saldırıların devam edeceğine inanıyor.


Cryptopia, 16 milyon dolar değerindeki Ethereum ve ERC20 tokenlerini kaybetti
Firmanın hack hakkındaki önceki raporuna göre Cryptopia, 16 milyon dolar değerindeki Ethereum ve ERC20 tokenlerini kaybetti. Bu fonlar toplam 76 bin farklı Ethereum cüzdanından çalındı. Ayrıca, büyük miktarlarda Ethereum, Dentacoin, Oyster Perl, Lisk ML ve Centrality’de platformdan çalındı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Ünlü Kripto Para Borsası Tekrardan Hacklendi: 1.675 ETH Çalındı! appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Kripto Para Borsası Tekrardan Hacklendi: 1.675 ETH Çalındı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD’de Ohio’da Blockchain Girişimlerine 100 Milyon Dolarlık Fon Stabil Koinler Bir Sonraki Hamle Mi? Flaş kripto para haberleri: XRP, Ethereum, TRON, Litecoin, Stellar ve Cardano hakkında son gelişmeler Kripto pazarlarına genel bakış: 20 Nisan öne çıkan kripto paralar 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Madencilik Devi Bitfury, Neden Blockchain Tabanlı Müzik Hizmeti Kuruyor? Youtube’a Rakip Geliyor! Tron (TRX) Blockchain Ağında Youtube Benzeri Platform Kuruyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır