Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

“Bitcoin Meşalesi” Kurumsal Yatırım Şirketi Fidelity’ye Aktarıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » “Bitcoin Meşalesi” Kurumsal Yatırım Şirketi Fidelity’ye Aktarıldı
“Bitcoin Meşalesi” Kurumsal Yatırım Şirketi Fidelity’ye Aktarıldı


Sosyal medyada bir süredir dolaştırılan Bitcoin “meşalesi”, kurumsal yatırım şirketlerinden Fidelity’nin elinden geçti.

Sosyal medyanın önde gelen isimleri son birkaç haftadır sırayla Bitcoin meşalesini dolaştırıyorlar. Bu meşale Twitter’ın CEO’su olan Jack Dorsey gibi isimlerin elinden geçerek Fidelity’ye aktarıldı.

Kısa süre içerisinde büyüyen bu “Bitcoin meşalesi” olayı aslında insanların Lightning Network aracılığıyla birbirlerine küçük meblağlarda Bitcoin göndermelerine dayanıyor. Bu olayın amacı ise Lightning Network aracılığıyla Bitcoin kullanmanın ne kadar pratik ve kolay olduğunu göstermek.

Twitter’daki @hodlonaut adlı kullanıcı tarafından aslında bir şaka olarak başlatılan bu olay hızla yayıldı ve pek çok kişi birbirine Bitcoin göndermeye başladı.

Bu sosyal medya etkinliğine katılan son isim ise Fidelity oldu. Forbes tarafından yayınlanan verilere göre ABD’nin en büyük şirketlerinden biri olan Fidelity, geçtiğimiz birkaç ay içerisinde kripto para piyasasıyla yakından ilgilenmeye başladı.

Bu “meşale” adı verilen şey aslında bir “işlem” olduğu için içerisinde belli miktarda para barındırıyor. Değeri hala bin doların altında olan bu işlem şu ana kadar pek çok kişinin elinden geçti.

Bitcoin Cash geliştiricilerinden olan Amaury Sechet, bu meşalenin en sonunda “çalınacağını” düşünüyor. Çünkü Sechet’e göre bu meşale el değiştirdikçe daha değerli hale gelmeye ve dolaylı yoldan daha riskli olmaya başlıyor.

Twitter’daki pek çok kullanıcı, Fidelity’nin bu meşaleyi Ziya Sadr adlı bir İran vatandaşına aktarmasını öneriyor. Bunun sebebi ise insanlara ABD-İran arasındaki gerginliğin Bitcoin için herhangi bir engel teşkil etmediğini göstermek.

“Bitcoin Meşalesi” Kurumsal Yatırım Şirketi Fidelity’ye Aktarıldı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

“Bitcoin Meşalesi” Kurumsal Yatırım Şirketi Fidelity’ye Aktarıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Teknik analist uyarıyor: “Altcoin’ler çift dip formasyonu görülebilir!” Üç kısa vadeli Ripple fiyat tahmini Sert satış, Ethereum’un tıkanmasına yol açtı Manipülasyon: Roger Ver ve diğer ABC destekçileri mercek altında Rapor: Bitcoin Borsalarının %54’ü Güvenlik Açıklarına Sahip. Hangi Bitcoin Borsalar Güvenli ? Bitcoin Cash (BCH) fiyatı ‘sıfıra’ mı düşüyor? BCH değersiz mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır