Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Kripto Para Borsası Coinbase, Menkul Kıymetler Borsası Olmak İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Kripto Para Borsası Coinbase, Menkul Kıymetler Borsası Olmak İstiyor
Ünlü Kripto Para Borsası Coinbase, Menkul Kıymetler Borsası Olmak İstiyor

© Reuters.  © Reuters.

Dünyanın ve ABD’nin en popüler ve büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, kendisini gelecek neslin trading işlemlerinde lider konuma getirmek gibi bir plana sahip. Kullanıcı hesap sayısına göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, işleri bir seviye öteye götürmek istediğini ve kripto para birimleri ile dijital varlıkların New York Menkul Kıymetler Borsası olmak istediğini vurguladı.

Kendisi geçtiğimiz hafta katıldığı TechCrunch‘ın Disrupt konferansında şunları kaydetti:

”Piyasada kendine ait bir hacmi olan herhangi bir firmanın kendi tokenine sahip olması mantıklı geliyor. Açık kaynaklı projeler bile, hayır kurumları bile, neredeyse her fon ve her yeni tip merkeziyetsiz kurum ve uygulama, bunların hepsi kendi tokenlerine sahip olacak. Dünyanın dört bir yanında bir köprü görevi görmek ve insanların kendi itibari paraları ile gelip, bu farklı kripto para birimlerinden alabildikleri bir şey olmak istiyoruz.”

Coinbase sadece beş adet farklı kripto para birimi paritesi sunsa da, daha şimdiden planladıkları yolda ilerlemeye başladı. Firma menkul kıymet tokenlerinin trading işlemleri için gerekli olan lisansı aldı ve bu sayede menkul kıymet borsası olma konusunda bir adım öne çıktı.

Armstrong ise önümüzdeki yıllarda Coinbase’in beş pariteden, yüzlerce pariteye çıktığını görmek istiyor. Belki de kendi ifadesine göre ”milyonlarca pariteye”. Şu an için bazıları menkul kıymet olarak görülebildiğinden ötürü, itibari para – token arasındaki köprüyü oluşturmak biraz zorlayıcı olabilmekte.

Ünlü Kripto Para Borsası Coinbase, Menkul Kıymetler Borsası Olmak İstiyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Kripto Para Borsası Coinbase, Menkul Kıymetler Borsası Olmak İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Huobi’den Binance Launchpad’e Rakip Platform: Huobi Prime Teknik analistten sevindiren yorum: Bitcoin 70,000 dolara yürüyor! Bir Bitcoin milyarderinin çöküşü Bitcoin’in Rekoru Bütün Piyasaya Yaradı! Piyasa Analizi: Bitcoin (BTC) Hafif Düşerken, IOTA (MIOTA) ve Zcash (ZEC) %10’dan Fazla Yükseldi Tone Vays: Bitcoin’in 5.000 Doları Geçmesi Önemli Değil, Trend Daha Önemli

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır