Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Girişimci: Blockchain Teknolojisi Bankacılık Sektörünü Değiştirecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Girişimci: Blockchain Teknolojisi Bankacılık Sektörünü Değiştirecek
Ünlü Girişimci: Blockchain Teknolojisi Bankacılık Sektörünü DeğiştirecekTeknoloji sektöründe yaptığı yatırımlarla tanınan Alex Mashinsky, Tel Aviv’deki bir konferansa katıldı ve kripto paraların geleceği hakkında konuştu.

Bankaların Kaderi

Kripto para şirketlerinden Celsius Network’ün kurucusu olan ve teknoloji alanındaki yatırımlarıyla tanınan Alex Mashinsky, Tel Aviv’de gerçekleşen bir konferansa katıldı.

Mashinsky katıldığı bu etkinlikte Blockchain teknolojisinin, kripto paraların ve bankaların hem mevcut durumları hakkında konuştu hem de gelecekleri hakkında öngörüde bulundu.

Günümüzdeki bankaları eski telekom şirketlerine benzeten Mashinsky, eskiden pek çok telekom şirketinin insanlara kalitesiz hizmet sunduğunu belirtiyor:

“Bir zamanlar bir avuç şirket tüm piyasayı domine ediyor, insanlardan bir dakikalık konuşma için 3 dolar ücret kesiyorlardı. Şimdiyse bu hizmetin ücretsiz olduğu bir sisteme geçtik.”

Mashinsky’nin görüşlerine göre bankalar da telekom şirketlerininkine benzer bir kader yaşayacaklar. Bankalar günümüzde insanlardan oldukça ciddi miktarda işlem ücreti alabiliyorlar ancak bu durum zaman içerisinde değişecek:

“Bankalar kendi çıkarları için çok şey yaptılar. Sizin paranızı alıp size yüzde 1’lik ödeme yaptılar, kredi kartı işlemlerinizden işlem ücreti kestiler, tüm kârı kendilerine sakladılar.”

Mashinsky, Blockchain teknolojisinin geleneksel bankacılık hizmetlerini ciddi ölçüde değiştireceğine inanıyor. Mashinsky’ye göre bu teknoloji, günümüzde paralı olan pek çok işlemin ücretsiz olmasını sağlayacak. Bu da bankaların, sundukları hizmetlerde öyle ya da böyle değişikliğe gitmelerine neden olacak.

Günümüzdeki bankaların en büyük odak noktasının olabildiğince kâr elde etmek olduğunu vurgulayan Mashinsky, şirketlerin odak noktasının topluluk olması gerektiğini söylüyor.

Ünlü Girişimci: Blockchain Teknolojisi Bankacılık Sektörünü Değiştirecek isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Girişimci: Blockchain Teknolojisi Bankacılık Sektörünü Değiştirecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD’de Facebook’un Kripto Parası İçin Duruşma Talebi JP Morgan CEO’sundan Kripto Para Banka Açıklaması Bu Değerlendirmeye Göre BTC 9600’e Çıkacak Bitcoi’in destansı fiyat artışı Mayıs 2020 da başlayacak ve … 13 Şubat Bitcoin analizi: BTC düzeltmeye girdi, gerileme sürebilir! EOS’un Geliştiricisi Konuştu: Blockchain Sayesinde Dolar Programlanabilecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır