Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Bitcoin Dolandırıcılığındaki Aile, Masum Olduklarını İddia Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Bitcoin Dolandırıcılığındaki Aile, Masum Olduklarını İddia Ediyor
Ünlü Bitcoin Dolandırıcılığındaki Aile, Masum Olduklarını İddia EdiyorGeçtiğimiz günlerde bir çok kaynakta kendisin bolça yer edinen Finlandiyalı yatırımcının dolandırılması davasının şüphelisi konumundaki aile, katıldıkları bir etkinlikte masum olduklarını iddia ettiler.

12 Ekim tarihli Bangkok Post haberine göre, Finlandiyalı bir yatırımcıyı 24 milyon dolar değerinde Bitcoin dolandırıcılığı ile kandırdığı iddia edilen Tayland vatandaşı Prinya Jaravijit ve onu ailesi, uzun uğraşlar sonucu ülkesine dönmeyi başarmıştı.

Baş şüpheli Jaravijit ile Jiratpisit ve Thanasit, Pazartesi günü Bangkok içerisinde katıldıkları bir konferansta masum olduklarını iddia ederken göz yaşı bile döktü.

27 yaşındaki aktör Jiratpisit, kripto para birimleri hakkında hiçbir bilgisinin dahi olmadığını iddia ederken, dolandırılan adamı hiç tanımadığını, onunla sadece bir öğle yemeğinde denk geldiğini vurguladı.

Jiratpisit kardeşinin ve diğer beş kişinin daha bir yatırım yaptığını bildiğini ancak işin ne olduğu hakkında hiçbir bilgisinin olmadığını iddia ederken, bugüne kadar hep polis ve mahkeme ile iş birliği yaptığını ve kaçma niyeti olmadığını aktardı. Kendisinin iddialarına göre Jaravijit ailesi Bangkok içerisinde 50 yıldır bir restoran işletiyor ve bu onların tek ekmek kapısı. Aile, dolandırılan adamla tanışmadan çok önce bile söz konusu restorana sahipti.

”Medyaya söylemek istediğim şey şu, adalet sistemine güveniyorum ve kendimizi kanıtlamaya hazırız. Dava ile savaşacağız ve kaçmayacağız.”

Şüphelinin kız kardeşi olan Supitcha ise Bitcoin’den olaydan sonra haberdar olduğunu söyledi ve şunları aktardı:

”Babam 80 yaşında ve kara para aklamak suçlaması ile karşı karşıya. Chon Buri içerisindeki bankalar bile benim babamın parasının olduğunu bilir.”

Ailenin suçlu olup olmadığına ise, önümüzdeki tarihlerdeki duruşmada karar verilecek.

Ünlü Bitcoin Dolandırıcılığındaki Aile, Masum Olduklarını İddia Ediyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Bitcoin Dolandırıcılığındaki Aile, Masum Olduklarını İddia Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Büyük Buffett Yemeğine Bir Davetli Daha Hindistan, Kripto Paraları Düzenlemek İçin Süreye İhtiyaç Duyuyor Ethereum Bir Ayda Yüzde 80 Artış Yaşayıp Nasıl XRP’yi Geçti? Libra AB’yi Harekete Geçirdi Ripple (XRP) ekosistemine 200’den fazla kurumu ekleyecek Kripto Para Madenciliği Yapan Rus Nine: Çok Para İstiyorum

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır