Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Analiste göre Ripple’ın piyasa değeri Bitcoin’i geçebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Analiste göre Ripple’ın piyasa değeri Bitcoin’i geçebilir
Ünlü Analiste göre Ripple’ın piyasa değeri Bitcoin’i geçebilir


Ripple’ın piyasa değeri geçen hafta yaşanan Bitcoin Cash çatal savaşlarından etkilense de XRP, Ethereum’u geride bırakarak ikincilik koltuğuna oturmayı başardı. Şimdi Ripple bir numaralı kripto para olabilir mi diye tartışılmaya başlandı.

Ripple’ın piyasa değeri Bitcoin’i geçebilirGeçen haftaki satışlardan sonra, Bitcoin fiyatının yaklaşık 5,500 $ seviyesinde destek bulduğunu ancak şu anda erozyona uğradığını görüyoruz. Bitcoin son 24 saatte %7.88’lik bir düşüşle 5,160 $ seviyesine düştü. Bu fiyat geçen yılın Ekim ayından bu yana en düşük fiyat. Şimdi XRP‘nin birinci olma sırası geldi mi?

The Ripple Shadow isimli twitter kullanıcısı ilginç bir tweet attı ve yıl sonundan önce XRP’nin 1 numaralı kripto para olacağı belirtiliyor:

Aynı zamanda, Binance’ın CEO’su bir tweetinde, XRP topluluğunun gücüne dikkat çekti ve XRP’nin borsada niçin baz kripto para olması gerektiğini en iyi şekilde göstermelerini istedi.

Ayrıca bu durumun Bitcoin’in yüksek volatilitesinden diğer kripto paraların etkilenmemesine yardımcı olacağına inanan XRP hayranlarının önerilerine cevap verdi. XRP baz kripto para birimi olarak, borsalar arasındaki değerin ucuz ve verimli bir şekilde hareket etmesine izin verecektir.

CNBC’den Ran Neuner, tweeter kullanıcılarına Bitcoin ve Bitcoin Cash’i terk etmeleri ve sadece XRP’ye yatırım yapmaya odaklanmalarını önerdi. Kripto para yatırımcısı herkesi şok içinde bıraktı. Tweeti binlerce beğeni aldı ve üç yüzden fazla tekrar atıldı.

Kazım savaşının etkilerini vurgulayan Neuner şöyle bir tweet attı:

“Bu kazım savaşları, herkesin neden BTC ve BCH’yi terk etmeleri gerektiğini ve bütün paralarını XRP’ye yatırmaları gerektiğini gösterdi!”

Ripple şirketi ve XRP için olumlu gelişmeler, XRP’yi geçen ayda bir miktar kazanç getiren birkaç kripto para biriminden biri haline getirdi. XRP, son otuz günde %10’un üzerinde bir oranda artış yaşarken, Bitcoin ve Etereum sırasıyla yüzde 14 ve yüzde 16 oranında düşmüştür.

Ripple’ın piyasa değeri bakımından birinci olabilir mi?XRP’nin %400 büyüme oranına ulaşması ve Bitcoin’in piyasa değeri olan 97 milyar dolar seviyesini aşma olasılığı pek görülmüyor. Bu, XRP’nin 2.50 $’lık bir değere ulaşmasını gerektirirken BTC’nin şu anki değerinde kalması gerekiyor.

Fakat çoğu uzmanın fark etmediği bir ayrıntı var. Şu an dolaşımdaki BTC sayısı 17,383,975 adet, dolaşımdaki XRP sayısı ise 40,271,748,947 adet. Toplam BTC arzı 21,000,000 adet, toplam XRP arzı ise 99,991,787,268 adet. Eğer tüm BTC ve XRP arzının piyasaya sürüldüğünü kabul edersek şu andaki fiyatlardan BTC’nin piyasa değeri yaklaşık 109 milyar, XRP’nin piyasa değeri ise yaklaşık 50 milyar dolar.

Aradaki fark 59 milyar dolar olarak görülüyor. Ancak BTC’nin kırılgan olması ve XRP’nin daha sağlam adımlarla yoluna devam etmesi ile XRP’nin bir numaralı kripto para olması çok da zor değil.


Diğer Ripple haberleri için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Analiste göre Ripple’ın piyasa değeri Bitcoin’i geçebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Japonya Merkezli Borsa Çalınan Fonları Geri Ödeyecek Monero, Yukarı Tırmanmaya Devam Ediyor Willy Woo: “Bitcoin fiyatının 8.000 dolara düşüşü halving öncesi benzersiz bir kurulum” Bitcoin neden toparlanamıyor? İşte cevabı Pantera Capital 175 Milyonluk Yatırım Hedefinin Üçte İkisini Topladı CNBC’nin Bitcoin pozisyonu büyük kârla kapanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır