Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Yeni Yıla İyi Başlamadı: Piyasaya Tamamen Düşüş Hakim!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Yeni Yıla İyi Başlamadı: Piyasaya Tamamen Düşüş Hakim!
Bitcoin Yeni Yıla İyi Başlamadı: Piyasaya Tamamen Düşüş Hakim!

2/2


2/2


Bitcoin ve kripto para piyasası 2018 yılını geride bıraktı ve kripto para sektörü için çok fazla umudun yer aldığı 2019 yılına giriş yapıldı. Yeni yılın ilk saatleri itibariyle piyasaya hakim olan kızıl renk, piyasa hacmine göre top 20 içerisinde yer alan kripto para birimlerinin neredeyse hepsinin düşüş yaşamasına neden oldu.

Lider kripto para birimi Bitcoin, Türkiye saatine göre yeni yıla 3.733 dolarla giriş yaptı ve basın saatine göre 3.711 dolara kadar geriledi. Piyasa hacmi açısından ikinci sıradaki XRP ise Ethereum ile aradaki farkı korumakta güçlük çekiyor ve basın saati itibariyle 14.392 milyar dolarlık toplam piyasa hacmi ile 0.35 dolarlık birim fiyata sahip.

2019 yılında yapacağı hard fork ile yükselişe geçen Ethereum ise, toplam piyasa hacmi açısından XRP‘nin sadece 400 milyon dolar gerisinde ve 133 dolardan el değiştiriyor.

Her piyasa çöküşünde veya yükselişinde çok sert inişler ve çıkışlar yaşayan Bitcoin Cash ve rakibi Bitcoin SV, nispeten yumuşak bir grafiğe sahip olsa da, top 20 kripto para birimi arasında yeşil grafiğe sahip olan tek kripto para biriminin %4.46’lık yükselişle Bitcoin SV olduğunu söylemekte fayda var. 15 Kasım tarihinde Bitcoin Cash ağında yaşanan hard fork sonrası başlayan hash savaşlarından yeni bir kripto para birimi olarak piyasaya çıkan Bitcoin SV, o tarihten bu yana top 10 arasındaki yerini koruyor  ve ara ara yaptığı yükselişler ile adından söz ettiriyor.

Paragon %6.500 Arttı!
Bunun yanı sıra gün içerisinde Paragon isimli adı sanı pek duyulmamış bir kripto para birimi, %6.500’lere varan yükselişle 18. sıraya kadar çıkıp NEO’yu yerinden etmişti ancak basın saatine göre sadece %640’lık yükselişe sahip ve 68. sıraya geriledi. Söz konusu kripto para biriminin grafiğine bakmak, yükselişin sebebinin pump ve dump olduğunu gösterse de, konu hakkında kesin bir bilgi henüz yok.


Bitcoin Yeni Yıla İyi Başlamadı: Piyasaya Tamamen Düşüş Hakim! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Yeni Yıla İyi Başlamadı: Piyasaya Tamamen Düşüş Hakim! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Patlayıcı Bitcoin volatilitesi Bitcoin ETF onayı için şansını öldürdü Twitter CEO’su: Square ile Bitcoin Geniş Kitlelere Ulaşacak Hindistan’ın En Büyük E-ticaret Devi, Blockchain Tabanlı Lojistik Firması İle Ortaklık İmzaladı Arcane Research: Bitcoin-altın korelasyonu rekor seviyelerde Gelmiş Geçmiş En Büyük 10 Bitcoin Milyarderi ile Tanışın Hindistan’ın En Büyük Finansal Kurumları, Blockchain’i Araştırıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır