Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Twitter’daki Gönderilere Bitcoin ile Bahşiş Göndermek Artık Mümkün

Ana Sayfa » GÜNCEL » Twitter’daki Gönderilere Bitcoin ile Bahşiş Göndermek Artık Mümkün
Twitter’daki Gönderilere Bitcoin ile Bahşiş Göndermek Artık Mümkün


Twitter kullanıcıları artık Twitter’daki diğer kullanıcılara Lightning Network üzerinden Bitcoin gönderebilecekler.

Konu hakkında yayınlanan yeni bir duyuruya göre Tippin adlı bir uygulama, Twitter kullanıcılarının kripto para kullanmasını sağlayacak yeni bir Chrome uzantısı yayınladı.

Dünyanın en büyük platformlarından biri olan Twitter’daki kullanıcılar bu uzantı sayesinde Lightning Network üzerinden Bitcoin gönderebiliyorlar. CoinDesk tarafından yapılan habere göre bu uzantı, Bitcoin’in geniş kitlelere yayılmasında önemli bir rol oynayabilir.

Bu uzantıyı kullanan kişiler, Twitter’daki gönderilerin altında yer alan “beğen” ve “retweet” sembollerinin yanında bir şimşek işareti görüyorlar.

Twitter’daki diğer kullanıcılara “bahşiş” olarak Bitcoin göndermek isteyen kişilerin yapması gereken tek şey bir Twitter hesabı açmak ve Tippin uygulamasını kurmak. Tippin geliştiricileri bu uygulamayla birlikte Bitcoin’in kullanımını yaygınlaştırmayı hedefliyorlar.

Tippin mühendislerinden biri olan Sergio Abril, konu hakkında şu yorumu yapıyor:

“Ben bu gibi bahşiş uygulamalarının Lightning Network sayesinde çok daha popüler hale geleceklerine inanıyorum. Çünkü bu sayede ilk kez neredeyse hiçbir maliyet olmadan küçük meblağlarda ödeme gönderebiliyoruz. Ayrıca bu işlem çok hızlı şekilde tamamlanıyor.”

Abril konu hakkında yaptığı açıklamalarda bu uygulamayı aslında daha farklı sebeplerle geliştirmeye başladığını ancak zaman içerisinde fikrinin değiştiğini belirtiyor:

“Tippin’i aslında birkaç ay önce hobi olarak geliştirmeye başladım, amacım da Lightning Network’ün nasıl çalıştığını anlayabilmek ve Bitcoin’in kullanımını yaygınlaştırabilmekti. Ama bu proje şimdi büyümeye başladı.”

Twitter’daki Gönderilere Bitcoin ile Bahşiş Göndermek Artık Mümkün isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Twitter’daki Gönderilere Bitcoin ile Bahşiş Göndermek Artık Mümkün - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

R3 ile Ripple anlaşmazlığı çözüldü: Şimdi hedef küresel güç olmak IMF: Daha Fazla İnsana Finansal Erişim Sağlanmalı Bitcoin’de 18 Milyonuncu coine kaç günde ulaşıldı? Pennsylvania: Kripto Para Borsalarının Lisansa İhtiyaçları Yok Önümüzdeki Hafta Takip Edilmesi Gereken 3 Kripto Para Binance 1.800 dolardan Bitcoin sattı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır