Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sıcak Gündem: BancorX, EOS, Bitmain, Ripple, Stellar haberleri

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sıcak Gündem: BancorX, EOS, Bitmain, Ripple, Stellar haberleri
Sıcak Gündem: BancorX, EOS, Bitmain, Ripple, Stellar haberleri

© Reuters.  © Reuters.

Gündemde BancorX,EOS,Bitmain, Ripple, Stellar haberleri var. Genellikle güzel haberler…Şimdi bunları iki kısımda inceleyelim.

Blockchain haberleriAvrupa blockchain devi Bitfuri 80$ milyonluk  özel anlaşma yaptı.Dünyadaki en büyük full-servis blockchain şirketlerinden biri olan Bitfury Salı günü global kurumsal ve şirket yatırımcılarıyla 80$ milyonluk özel anlaşma yaptığını basın açıklaması ile duyurdu. Bitfury sahaya girdiği 2011 tarihinden beri öncü oyunculardan biri oldu ve yüksek performanslı  teknoloji yönetimi ile işlem kapasitesi konularında oldukça başarılı. Ayrıca hükumetler ve iş dallarında en ileri yazılım çözümleri gerçekleştiriyor.

BancorX, Ethereum ve EOS arasındaki çapraz blockchain köprüsü.Ethereum blockchain üzerindeki dünyanın öncü desentralize borsa protokolü (DEX) Bancor, Eylül ayında BancorX adlı yeni bir platform başlatacağını duyurmuştu.  BancorX şimdi bir borsaya fon depolamanın tüm süreci olmadan ve satıcı ile alıcı arasında sipariş eşleşmesi gerekmeden Ethereum bazlı değerler ve EOS değerlerini otomatik olarak dönüştürebiliyor. Bu haber Pazartesi günü Bancor ekibi tarafından duyuruldu.

Kripto para haberleriÇalışmalar EOS networkundaki sahte işlemleri ortaya çıkardı.EOS blockchain saniyede 3000 işlem gerçekleştirmekle övünüyor. Blockchain networku şimdilerde kendi rekorunu kırdığı haberi ile gündemde. EOS’un arkasındaki  Block.One şirketi daima ölçeklendirilebilirlik üzerine odaklandı. Ancak yeni bir çalışma EOS blockchain işlem kapasitesinin yalnızca saniyede(TPS) 250 olduğunu ortaya çıkardı. Bu, EOS Network Monitöründe gösterilenin çok altında.

Ripple’ın ödeme çözümlerinin  Swift ile entegrasyonu  doğrulanmadıRipple’ın ödeme çözümlerinin Swift networku ile entegrasyonu bir rapora göre doğrulanmadı. Uluslararası ödeme networku Swift, Ripple’ın ürün paketinin potansiyel entegrasyonu ile ilgili internet üzerindeki söylentileri  reddetti.  Swift, ödeme talimatlarındaki eşsiz uçtan uca işlem referansı (UETR)’yi içermesi için global ödeme icadını(gpi) yükselteceğini duyurdu.

Kripto cüzdanı sağlayıcısı Blockchain, 125$ milyonluk Stellar airdrop dağıtıyorDünyadaki en büyük kripto cüzdan sağlayıcılarından Blockchain, cüzdan kullanıcılarına 125 $ milyon değerinde tarihin gördüğü en büyük Stellar Lumens(XLM) airdropu dağıtacağını Salı günü duyurdu. Şirket bloğunda şunlar yazıyor:

“Blockchain cüzdan içindeki XLM için tam destek ekleme kutlamalarında siz kullanıcılarımıza 125,000,000$ değerinde Stellar(XLM) dağıtmaya başlayacağız.”

Bitmain geliştirilmiş madencilik etkinliği için iki yeni  7nm Antminer başlatıyor.

En büyük madencilik şirketi Bitmain, 7nm Antminerinin 2 yeni modelini başaltıyor. Madencilik devi daha önce BM 1391 olarak adlandırılan yeni jenerasyon ASIC çipleri ile donatılmış yeni dalga madencilik makinaları duyurusu yapmıştı. BM 1391 hızlandırma çipi kripto madenciliği için SHA256 algoritması kullanıyor.

Hindistan ulusal afet yönetimi otoritesi Twitter hesabı hacklendi.Doğrulanmış profilli hacker yeniden vurdu. Hindistan Hükumetine ait  bir başka twitter hesabı daha hacklenerek sahte hediye linki yayıldı. Hard Fork’un raporuna göre Hindistan ulusal afet yönetimi otoritesi NDMA hacklendi ve sahte Bitcoin hediyesi duyuruldu. Bu doğrulanmış profil hacklemesi serisinin sonuncusunda NDMA twitter hesabı doğrudan kullanılmadı, Twitter hesabı kullanarak gönderilen diğer sahte linklere pozitif yorumlar yaptı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sıcak Gündem: BancorX, EOS, Bitmain, Ripple, Stellar haberleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance CEO’su, yatırımcıları Bitcoin’e karşı bahis yapmamaları konusunda uyardı Bitcoin 0,25% artışla 12.036,6 seviyesinin üzerine çıktı Singapur Kripto Para Borsası CEO’su, Daha Sıkı Regülasyon Talep Ediyor Trilyon Dolarlık Yatırım Şirketi Bitcoin İçin Tarih Verdi Bitcoin 0,89% artışla 10.831,5 seviyesinin üzerine çıktı Bitstamp Kripto Para Borsası, BitLicense Alan En Güncel Kurum Oldu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır