Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Facebook Kendi Kripto Parası İçin CFTC ile Toplantı Düzenledi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Facebook Kendi Kripto Parası İçin CFTC ile Toplantı Düzenledi
Facebook Kendi Kripto Parası İçin CFTC ile Toplantı Düzenledi

© Reuters.  © Reuters.

Facebook (NASDAQ:FB) kendi geliştireceği kripto para projesi için ABD’deki Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ile görüşmeye başladı.

Financial Times tarafından yapılan bir habere göre Facebook, kendi geliştireceği kripto paranın yasal durumu hakkında bilgi edinebilmek için Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu ile toplantı yaptı. CFTC Başkanı Christopher Giancarlo tarafından yapılan açıklamalara göre bu toplantının başlıca amacı Facebook’un geliştireceği kripto paranın CFTC’nin denetimlerine tabii tutulup tutulmayacağını öğrenmekti.

Kripto paralara verdiği destekle tanınan Giancarlo, Facebook ile yaptıkları toplantının henüz ilk aşamalardan biri olduğunu söyledi ve CFTC’nin Facebook’un kripto para projesini yakından takip etmeye devam edeceğini belirtti. Giancarlo bunların yanı sıra şu yorumu ekledi:

“Bu projeyi daha iyi anlamaya çalışıyoruz. Biz (düzenleme olarak) sadece elimizdekilere göre hareket ederiz ancak şu an için elimizde bir şey yok.”

Dünya genelindeki kripto para destekçieri Facebook’un Project Libra adı altında geliştirdiği söylenen kripto parayı merakla bekliyorlar. Özellikle uluslararası işlemlerde kullanılmak üzere tasarlandığı düşünülen bu kripto paranın tam olarak ne gibi işlevlere, özelliklere sahip olacağı bilinmiyor. Ayrıca öyle görünüyor ki ne Facebook ne de CFTC henüz bu kripto paranın yasal durumu hakkında net bir karara varmış durumda.

Facebook Kendi Kripto Parası İçin CFTC ile Toplantı Düzenledi isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Facebook Kendi Kripto Parası İçin CFTC ile Toplantı Düzenledi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de rahatlama için 9 bin 320 doların üzerine çıkılmalı Amazon Kullanıcıları Jeff Bezos’un Bitcoin Borsası Açmasını İstemiyor! Binance, Bittorrent Sonrası Yeni Bir Kripto Para Satışına Hazırlanıyor Ripple, SBI Başkanı’nı Kadrosuna Kattı EOS Ağındaki Günlük Aktif Kullanıcı Sayısı 60 Bine Ulaştı! Maduro’nun Petro Kripto Para Birimi, Amacına Ulaşabildi Mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır