Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Twitter CEO’sunun Startup Firması Square, Bitcoin Depolama Çözümünü Açık Kaynaklı Olarak Kodluyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Twitter CEO’sunun Startup Firması Square, Bitcoin Depolama Çözümünü Açık Kaynaklı Olarak Kodluyor
Twitter CEO’sunun Startup Firması Square, Bitcoin Depolama Çözümünü Açık Kaynaklı Olarak KodluyorTwitter‘ın CEO‘su Jack Dorsey tarafından kurulan ödeme platformu startup şirketi Square (NYSE:SQ), platformundaki bitcoin çevrimdışı depolama çözümünün detaylarını halka açık bir hale getirme kararı aldı.

Şirket bünyesinde bir güvenlik mühendisi olarak çalışan Alok Menghrajani, Salı günü yayınladığı bir blog gönderisinde şirketin ”Subzero” isimli Bitcoin çevrimdışı cüzdanı için olan evraklandırmanın, kodlamanın ve kullanılan aletlerin artık halka açık bir şekilde ünlü Github platformunda sergilendiğini ifade etti.

Menghrajani bunun yanı sıra Square’in söz konusu çevrimdışı cüzdanı sahip olduğu kullanıcılarının varlıklarını depolamak için onların yerine kullandığını ve adından da anlaşılacağı üzre bunların internet bağlantısı olmadan depolandığını ifade etti. Firmanın donanım cüzdanı için kullandığı Donanım Güvenlik Modülü (HSM) isimli teknoloji daha önce diğer ödeme hizmetleri için kullandığı şifreleri anahtarların da bulunduğu platformu ta kendisi.

Menghrajani bunun yanı sıra altta yatan HSM teknolojisinin programlanabilir olduğunu ve Square’in herhangi bir çevrimiçi cüzdandan, söz konusu çevrimdışı cüzdana istediği zaman Bitcoin gönderebileceği bir teknoloji geliştirdiğini de vurguladı. Ancak işlemin tam tersi yapılmak istendiğinde, yani soğuk cüzdandan sıcak cüzdana geçiş aşamasında, program işlemi başlatmak için çoklu imzalara ihtiyaç duymakta.

Menghrajani bunun yanı sıra ürettikleri çözümün bir dizi farklı kural getirdiğini de ifade etti. Bunlardan bir tanesi çevrimdışı cüzdandan Bitcoin yollarken bunların sadece Square tarafından sahip olunan adreslere yapılabilmesi olarak ifade ediliyor.

Twitter CEO’sunun Startup Firması Square, Bitcoin Depolama Çözümünü Açık Kaynaklı Olarak Kodluyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Twitter CEO’sunun Startup Firması Square, Bitcoin Depolama Çözümünü Açık Kaynaklı Olarak Kodluyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hoskinson: Farklı Sistemler Arasında Daha Fazla Bağ Görmeliyiz Kanada Innisfil’deki Emlak Vergileri Bitcoin ile Ödenebilecek Bitcoin Fiyatı 4 Bin Dolar Barajını Aştı, Piyasa Yeşile Büründü Bitcoin Safiye’nin yeni görüntüleri ortaya çıktı Ripple destekli stabil coin geliyor Dikkat: Kuzey Koreli Hackerlar, Borsalardan Sonra Gözünü Bireysel Yatırımcılara Dikti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır