Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

TÜBİTAK Yöneticisi: Kurum Olarak Blockchain Noktasında Hükümet ile Görüşüyoruz

Ana Sayfa » GÜNCEL » TÜBİTAK Yöneticisi: Kurum Olarak Blockchain Noktasında Hükümet ile Görüşüyoruz
TÜBİTAK Yöneticisi: Kurum Olarak Blockchain Noktasında Hükümet ile Görüşüyoruz

4/4


2/4


TÜBİTAK yöneticisi Mehmet S. Kiraz, Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Blockchain Fest ’18’de önemli açıklamalar yaptı. Kiraz, son dönemde Blockchain ile ilgili olarak hükümet kanatları ile görüşmeler yaptıklarını belirtirken, teknolojiden en akılcı ve maksimum düzeyde faydalanmak için çaba gösterdiklerini belirtti.

Özellikle son dönemde hükümet yetkililerinin Blockchain ve ICO’lar noktasında yaptıkları olumlu açıklamalar da dikkatleri çekerken; Kiraz hükümetlerin Blockchain’e ısındığını ifade etti ve şöyle konuştu:

”Birkaç yıldır hükümetin ilgili kurumları ile araştırmalar yapıyoruz. Bu bir teknoloji, bundan kaçmak mümkündeğil. Tabii ki teknolojinin barındırdığı potansiyel tehditler var ancak bunlar teknolojinin kendisi ile ilgili değil. Tüm her şeyi anlamak için hükümetlere de yardım etmeliyiz ve onların her şeyin farkında olmasını sağlamalıyız. Artık son dönemde hükümetlerin de bu noktada etkili işler yaptığını görüyoruz. Bazı özel şirketlerle de çalışıyoruz. İşler şimdilik yolunda görünüyor.

Kiraz, ayrıca hükümetin ilgili kanatları ile yaptıkları çalışmalar sonrasında Türkiye’nin Blockchain konusunda önemli adımlat atabileceğini belirtmişti. Hatırlanacağı üzere, son dönemde orta vadeli ekonomi programında ICO’lar ile ilgili ifadeler yer almış ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da, Blockchain ile ilgili önemli araştırmalar yapacaklarını belirtmişti.


İlgili haber:
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Açıklama Yaptı: Blockchain Milli Eğitim Bakanlığı Sisteminde Mi Kullanılacak?

Yine Milli Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da, Blockchain teknolojisinden sonuna dek faydalanmak istediklerini, yakın dönemde yaptığı bir açıklamada net bir şekilde ifade etmiş ve Türk kripto para ve Blockchain takipçilerini heyecanlandırmıştı.


İlgili haber:
Milli Eğitim Bakanından Sonra Sıra Sanayi ve Teknoloji Bakanında: Mustafa Varank Blockchain’e Atıfta Bulundu

TÜBİTAK Yöneticisi: Kurum Olarak Blockchain Noktasında Hükümet ile Görüşüyoruz isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

TÜBİTAK Yöneticisi: Kurum Olarak Blockchain Noktasında Hükümet ile Görüşüyoruz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Vitalik Buterin: Bitcoin Cash SV’nin Durumu Bir Felaket! CFTC BitMEX’i Soruşturuyor SEC’e Bitcoin ve Ether’i içeren yeni bir ETF başvurusu Kripto Paralara Azalan İlgi Yıl Sonunda Geri Dönebilir Bitcoin’in her adımını bilen analistten çılgın fiyat tahmini Müşterileri Tarafından 33 Milyon Dolar Değerinde Dolandırılan Kripto Para Borsası Kapandı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır