Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kıbrıs Cumhuriyeti ve VeChain, Blockchain Gelişimi Konusunda Anlaşma İmzaladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kıbrıs Cumhuriyeti ve VeChain, Blockchain Gelişimi Konusunda Anlaşma İmzaladı!
Kıbrıs Cumhuriyeti ve VeChain, Blockchain Gelişimi Konusunda Anlaşma İmzaladı!26 Ekim tarihinde yayınlanan bir basın açıklamasına göre, Kıbrıs Cumhuriyetinin yatırım ortağı Invest Cyprus ile Singapur tabanlı ünlü blockchain platformu VeChain Foundation ve ABD tabanlı blockchain startup firması CREAM, bir uzlaşı belgesine imza attı.

Söz konusu anlaşmaya gereği tarafların üçü de bir kaç adet ulusal düzeydeki yatırım stratejisi üzerine çalışacak ki bu yatırım stratejileri arasında blockchain tabanlı ekonomiler ve blockchain teknolojisini geliştirme de yer alıyor. Blockchain teknolojisinin temel olarak hedef alındığı sektör ise tahmin edilebileceği gibi finansal hizmetler sektörü olmakta. Anlaşmadaki önemli noktalardan birisi ise hükümet yetkililerine Blockchain hakkında bilgilendirilme yapılması ve ekonomik gelişmelerin de blockchain ile desteklenmesi.

Başka bir Akdeniz ülkesi olan Malta da blockchain ile başladığı süreci inanılmaz hızlı bir şekilde büyütmüş ve şu an sadece Blockchain ile kripto para birimlerinden ciddi bir ekonomik gelir elde etmeye başlamıştı.

Kıbrıs da Malta’nın yolunda gitmekte ve ilk etapta Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve Müşterini Tanı (KYC) protokollerine uygun yasalar getirip, bunları uygulamaya koyacak.

VeChain ve CREAM söz konusu hedefleri tamamlamak için Kıbrıs içerisinde ortak bir girişimde bulunacak ve blockchain tabanlı uygulamalar ile çözümlere ilk elden yardım edecek.

Invest Cyprus’un başkanı Michalis P. Michael konu hakkında şunları ifade etti:

”Biz fintech ve blockchain sektörünün gelişimine yatırım yapıyoruz ve bu konuda en önlerde olmayı planlıyoruz ki böylece Kıbrıs ve bölgede yatırımlar ve ekonomik gelişmeler yapıldığını görebilelim.”

Kıbrıs Cumhuriyeti ve VeChain, Blockchain Gelişimi Konusunda Anlaşma İmzaladı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kıbrıs Cumhuriyeti ve VeChain, Blockchain Gelişimi Konusunda Anlaşma İmzaladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Amerika ve Birleşik Krallık’ta “… Nedir?” Aramalarının Bir Numarası Bitcoin Poloniex de Delist Furyasına Katıldı Kripto analisti Bitcoin için dip seviyesini açıklıyor: Noel Baba rallisinin de yakında olduğunu söylüyor! Facebook’un Kripto Para Startup’larını Satın Alması Henüz Bitmedi – Sosyal Medya Devinin Hedefinde Kimler Var? BMW ve General Motors, Yeni ‘Sürücüsüz’ Araba Modelinin Verileri İçin Blockchain Kullanmak İstiyor Amerika Bitcoin’e Savaş mı Açıyor? Bitcoin ve Altcoinlerdeki Düşüş Nereye Kadar Devam Edecek?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır