Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

TRON’un (TRX) Coinbase Borsasında Listlenmek için Başvurduğu İdda Ediliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » TRON’un (TRX) Coinbase Borsasında Listlenmek için Başvurduğu İdda Ediliyor
TRON’un (TRX) Coinbase Borsasında Listlenmek için Başvurduğu İdda Ediliyor

© Reuters.  © Reuters.

TRON’un (TRX) Coinbase borsasında listelendiğini görmek ister miydiniz? Portföyünde TRX bulunduran tüm yatırımcılar şüphesiz bu soruya “Evet” cevabı verecektir. Peki sizce Tron Vakfı gerekli başvuruyu yapmış mıdır?

TRON’un (TRX) Coinbase Borsasında Listelenme İhtimali Nedir?Tam olarak 1 ay önce 25 Eylül 2018 tarihinde Coinbase’den beklenmedik bir hamle geldi. Coinbase listelenmek üzere kendilerine başvuruda bulunan tüm kripto paralara kapılarını açtı. Bu sayede kripto para yöneticileri ya da yazılım ekibi doğrudan kendi projelerini aday gösterebilecekler. TRON yeni düzenleme ile Coinbase listelemesi alacak başlıca kripto paralardan biri olarak nitelendiriliyor. Elbette Tron vakfı resmi olarak başvurusunu yaparsa.

Artık bundan böyle listelenmek isteyen tüm kripto paraların tabi olması gereken bir yönerge var. Bu yönerge doldurulması hiç de kolay olmayan aşamalar içeriyor. Başvuru aşamalarından birisinde açıkça “sizi neden listeleyelim?” sorusu mevcut. Başvurucu buraya varlık sebebini ve Coinbase’te neden listelenmesi gerektiğini açıklamak zorunda. Elbette fon toplamak gibi zaten her projenin default hedefi bu kısımda geçersiz. Başvurucuların kripto dünyasına ne gibi yenilikler getirdiğinin, projelerinin özgün yanlarını açıklamaları şart.

Başvuru talep şablonunda ayrıca istenen bilgiler arasında arz miktarı, günlük işlem hacim verileri gibi detaylar da talep ediliyor. Elbette Coinbase’in olmazsa olmaz şartlarının başında projenin merkeziyetsizliği geliyor.

Birçok kripto sever bundan sonra Coinbase’de ilk hangi projenin listeleneceğini tartışıyor. Ve tahmin edilebileceği gibi bir çok parmak doğrudan TRON’u gösteriyor.

Tron Başvurusunu Yaptı Mı?TRON belki de piyasadaki en aktif kripto para projesi diyebiliriz. Aktif kelimesinden kastımız yeni proje lansmanları, güncelleme yayınlanması ve kurulan ortaklıklar elbette. Kurucusu Justin Sun’ın fazla hareketli ve ön planda olmayı seven kişiliği de cabası.

Tron kendi mainnetine taşındıktan sonra aktive ettiği sanal makinesi TVM ile daha da güçlü hale geldi. Ardından duyurdukları Project Atlas adından çokça söz ettirdi. Atlas bünyesinde aylar öncesinden satın alınan Bittorent’i de barındıran geniş ölçekli P2P veri aktarım projesi. Bu projenin TRON’u Dünya üzerindeki en büyük veri paylaşım servisi yapacağı söyleniyor.

TRON’ın adı her ne kadar Coinbase’in listelemek için incelemeye aldığı coinler arasında zikredilmese de çoğu analist önümüzdeki aylarda Tron’u da listeleneceği konusunda hemfikir. Sadece ABD’de 5 milyon müşterisi olan Coinbase listelediği kripto paralara getirdiği dinamizmle meşhur.

Çoğu reddit yazarı Justin Sun’ın çoktan başvuruyu yaptığını ve sonuçları beklediğini iddia ediyor.

Tron Listelenirse Fiyatlara Etkisi Ne Olur?TRON’un (TRX) Coinbase borsasında listelenmesi şüphesiz olumlu etkileyecektir. Önceki listelemeler sırasında diğer kripto paranların başına gelen şey muhtemelen Tron fiyatlarının da başına gelecek. Yani söylentiye dayalı kısa süreli pump. Ardından kar satışları ile fiyatlar bir miktar çekilecektir. Coinbase’de listelenmenin en büyük avantajı kurumsal yatırımcıların göz önünde olmak. Bunun fiyatlara orta ve uzun vadede mutlaka olumlu etkisi olacaktır. Dahası regüle edilmiş bir borsada listelenmiş olmanın verdiği özgüven de cabası.

Coinbase’in öncelikle dikkat ettiği mevzulardan biri günlük işlem hacmi. Bu açıdan Tron’un Ethereum’u geçtiğini bildiren haberimizi hatırlarsınız. İlgili haberi için Tıklayın

Elbette ne Justin Sun cehanından ne de Tron Vakfı cenahından resmi başvuruyu yaptıklarına dair bir beyanat gelmedi. Lakin şu ana kadar başvuruyu yapmış olduklarını varsaymak da pek akıl dışı olmasa gerek. Başvuru değerlendirme safhasına gelindiğinde TRON’un (TRX) Coinbase borsasında resmi olarak listeleceği sizce ne zaman açıklanır? Fikirlerinizi bizimle paylaşın.

Tron Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın

Kaynak

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

TRON’un (TRX) Coinbase Borsasında Listlenmek için Başvurduğu İdda Ediliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ayı Piyasası Teknoloji ve Finans Devlerini “Kripto Devleri” Yapabilir! Circle’ın 2018 Bitcoin Raporunda 24 Milyar Dolarlık OTC Hacmi Öne Çıkıyor Ripple’dan popüler kripto para cüzdanına yüz binlerce dolarlık yatırım Bakkt’ın Bitcoin (BTC) Vadeli İşlem Piyasasının Neden Geciktiği Belli Oldu Ethereum Classic Hard Fork’u Gecikebilir! Kripto Para Birimlerinin Fiyatı Nasıl Önceden Tahmin Ediliyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır