Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

TRON (TRX) İçin Bağımsızlık Günü; TRON Mainnet Aktif Edildi

Ana Sayfa » GÜNCEL » TRON (TRX) İçin Bağımsızlık Günü; TRON Mainnet Aktif Edildi
TRON (TRX) İçin Bağımsızlık Günü; TRON Mainnet Aktif Edildi

© Reuters.  TRON (TRX) İçin Bağımsızlık Günü; TRON Mainnet Aktif Edildi© Reuters. TRON (TRX) İçin Bağımsızlık Günü; TRON Mainnet Aktif Edildi

25 Haziran’da yayınlanan bir blog yayınına göre, 2,7 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 10. kripto para birimi olan TRON (TRX), bağımsız halka açık zincirine geçişini takiben ana ağını da (mainnet) aktif hale getirdi.

TRON Vakfı tarafından hazırlanan “Bağımsızlık Günü” temalı geçiş ile 31 Mayıs’ta piyasaya sürülen ve Ethereum (ETH) blok zincirinin bir parçası olan TRON, 25 Haziran’da kendi ana ağına taşındı. Mainnet geçiş dönemi için geliştiricilerin çalışmaları, yatırımcıların ERC-20 standart jetonlarını yeni ağa taşıyabilmelerini sağlamak için neredeyse dört hafta sürdü. TRON Vakfı’nın kurucusu Justin Sun, Twitter’da “Bağımsızlık Günü”nü böyle duyurdu:

Blog yayınına göre vakıf bir platform sağladı, topluluk ve paydaşların en son bilgileri 12 saatlik bir canlı akış yoluyla almaları için bir kanal oluşturdu. Vakıf, “TRON topluluğunun üyeleri TRON mainnet’in farklı özelliklerini test edebilmeleri için 12 saatlik canlı akış sırasında az sayıda TRX verdi”.

Bağımsız ağa geçiş, merkezi olmayan uygulama (DApp) gelişimini destekleyen bir temel katman kamu blok zinciri platformu sağlayarak TRON’un bir Ethereum rakibi olması iddialarını test edecek. TRON’un geliştiricileri, iç testleri ile ağın Ethereum’dan “400 kat daha hızlı” olduğunu gösterdi.

ERC-20 tokenları sadece Ethereum platformunda tasarlanıp kullanılmaktadır ve paylaşılmasına, başka jetonlarla değiştirilmesine veya kripto cüzdanına aktarılmasına izin veren belirli standartlara dayanmaktadır. ERC-20 ayrıca yeni belirteçlerin oluşturulmasını son derece kolaylaştırsa da, akıllı bir sözleşme için ödeme olarak kullanıldığında jetonların istemeden imha edilebileceği durumlar vardır. Bu sorunu çözmek için, Ethereum topluluğu ERC-223 adlı yeni bir standart üzerinde çalışıyor.

TRON (TRX) İçin Bağımsızlık Günü; TRON Mainnet Aktif Edildi isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

TRON (TRX) İçin Bağımsızlık Günü; TRON Mainnet Aktif Edildi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Telegram’a Kripto Para Alım Satımı Geliyor BitMEX CEO’sundan inanılmaz Bitcoin tahmini ve Satoshi Nakamoto yorumu Bitcoin Son 30 Günde Yaklaşık %30 Değer Kazandı Winklevoss: Kripto Para Sektörü Olgunlaşmaya Devam Ediyor Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi’nden Bitcoin ve kripto para yorumu Yenisi Çıktı: Bitcoin Faizi Dolandırıcılığı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır