Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Trading Efsanesi Don Wilson: Asya’dan Bitcoin Vadeli İşlemlerine Olan Talep Çok Fazla!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Trading Efsanesi Don Wilson: Asya’dan Bitcoin Vadeli İşlemlerine Olan Talep Çok Fazla!
Trading Efsanesi Don Wilson: Asya’dan Bitcoin Vadeli İşlemlerine Olan Talep Çok Fazla!Yüksek hızlı trading firması DRW‘nin kurucusu ve bir trading efsanesi olan Don Wilson, Bitcoin türev ürünlerinin Asya saatleri içerisindeki trading hacminin, ABD içerisinde gördüğü hacim ile neredeyse eşit olduğunu belirtti ve bunun diğer finansal ürünler ile kıyaslandığında anomali yarattığını vurguladı.

CoinDesk Consensus Singapur 2018 etkinliğinde Quartz kaynağının John Detrixhe‘si ile röportaj yapan Wilson, kripto para birimlerinin trading işlemleri ve söz konusu teknolojinin geleceği hakkında görüşlerini ifade tti.

CME ve CBOE tarafından sağlanan Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri trading verilerine değinen Wilson, aynı trading araçlarına Asya içerisinden de eşit miktarda talep olabileceğini ifade etti.

”CME ve CBOE tarafından sağlanan Bitcoin vadeli işlem verilerine bakacak olursanız, Asya (borsa) saatlerindeki işlem hacmi neredeyse ABD içerisindeki ile aynı… Ancak aynı durum bir başka yabancı borsada, Japon yeni ve dolar trading işlemleri için bile, Asya içerisinde çok daha düşük bir miktarda yapılmakta.”

Kripto para trading işlemlerine ilk geçiş yapan firmalardan birisi olan DRW, 2014 yılında Cumberland isimli over-the-counter (OTC) ticari masasını kurmuştu. Söz konusu gelişimi Goldman Sachs (NYSE:GS) ve Jp Morgan gibi devlerden önce yapan Wilson, bunu yapmak için gereken cesareti, kripto para birimlerinin merkeziyetsizlik özelliğine olan güveni sayesinde elde ettiğini vurguladı.

”Şu sıralar ortada Bitcoin’in bir değer saklama aracı olduğuna dair bir tartışma mevcut. Ancak, benim için daha ilginç olanı, Bitcoin’in kullanışlılığı. Sistemde bir güven gereksinimi olmadan değer transferi yapabilmek, ciddi anlamda bölücü.”

Trading Efsanesi Don Wilson: Asya’dan Bitcoin Vadeli İşlemlerine Olan Talep Çok Fazla! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Trading Efsanesi Don Wilson: Asya’dan Bitcoin Vadeli İşlemlerine Olan Talep Çok Fazla! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum’da 270 doların altına gelinmesi olumsuz JPMorgan Analisti: Bitcoin Ayı Piyasası Kurumsal Yatırımcıları Kaçırıyor JP Morgan’a Spekülasyon Suçlaması Bitcoin mega direnç hattına dayandı – Peki ya bundan sonrası? Araştırma:  Son 30 Günde ICO Cüzdanında 400.000 ETH’lik İşlem Yapıldı Venezuela, Bitcoin Alım Satımı Konusunda Yeni Bir Rekor Kırdı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır