Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tom Lee’den Bitcoin Fiyat Tahmini ve Etken 3 Faktör

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tom Lee’den Bitcoin Fiyat Tahmini ve Etken 3 Faktör
Tom Lee’den Bitcoin Fiyat Tahmini ve Etken 3 Faktör

© Reuters.  Tom Lee’den Bitcoin Fiyat Tahmini ve Etken 3 Faktör© Reuters. Tom Lee’den Bitcoin Fiyat Tahmini ve Etken 3 Faktör

Fundstrat kurucu ortağı ve stratejist Tom Lee, 23 Mayıs’ta CNBC’de Bitcoin‘in (BTC) 25.000 $ ‘a ulaşacağı tahmininde bulundu. Lee, fiyatın 2017’nin en yüksek seviyesinin de üzerine çıkacağını söyledi ve bunu üç temel faktöre bağladı.

Çarşamba günü, BTC 8.000 $ ‘ın altına düştü ve Nisan ortasından Mayıs ayı başına kadar yaptığı kazanımların çoğunu kaybederek yaklaşık 7,500 $ seviyesinde işlem gördü. Çarşamba günkü düşüşle birlikte, BTC bu yıl %41 düştü. Lee, düşüşün sadece “tipik kripto volatilitesi” nedeniyle olduğuna inanıyor ve üç önemli etkenle boğa trendinin başlayacağını açıklıyor.

İlk anahtar faktör BTC üretimi ve çoğaltma maliyetleridir. Salı günü CNBC’deki “Futures Now” programında Lee, BTC’nin “maliyetten yatırım” olduğunu, çünkü üretim fiyatının neredeyse ticaret fiyatına eşit olduğunu söyledi. Lee’ye göre, BTC üretimi için maliyet üretimi Çarşamba günü yaklaşık 6.000 $ civarında olduğundan, madencilik maliyetinden daha değerli.

Olası bir fiyat artışını tetikleyebilecek başlıca faktörlerden bir diğeri, kripto alanıyla ilgilenirken, yasal belirsizlikler nedeniyle sektöre tam olarak giremeyen kurumsal yatırımcılar diyor Lee;

“Bence kurumsal yatırımcılar kripto alanı ile çok ilgililer ancak henüz kripto dünyasına giriş yapmadılar, çünkü hala birtakım yasal belirsizlikler var. Bir varlık sınıfı olarak kripto alanına bu tür bir nihai girişin, Bitcoin’de nasıl güçlü bir ralliye başlayacağını göreceğiz. “

Son olarak, Fundstrat tarafından derlenen veriler, Lee’nin yatırımcıların BTC’lerini ellerinde tutmalarını tavsiye ettiği tarihsel bir trendi göstermekte.

“Tarihsel olarak, 10 gün, herhangi bir yıllık Bitcoin’in fiyatındaki tüm performansı içerir. Eğer bu 10 günü bitirdiyseniz, Bitcoin bir yılda %25 düşmüş oldu. Bitcoin’i 8,000 dolar seviyesinde tuttuğunuzu düşünürsek, bir avuç gün içinde 8,000 dolardan 25.000 dolara kadar bir hareket gerçekleşecek.”

Fonstrat Global Advisors bu ayın başlarında, BTC fiyatını 2019’da tarihsel ortalamalara dayanarak 36.000 $ seviyesini işaret eden araştırmayı açıkladı. BTC madencilik maliyetleri ile fiyat analistleri arasındaki ilişkinin analizi, Bitcoin’in 2019 yılı sonuna kadar 20.000 ila 64.000 $ arasında olacağını tahmin ediyor. BTC şu sıralarda 7,594 $ ‘dan işlem görüyor.

Tom Lee’den Bitcoin Fiyat Tahmini ve Etken 3 Faktör isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tom Lee’den Bitcoin Fiyat Tahmini ve Etken 3 Faktör - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

RBC Analistleri: Facebook’un Kripto Parası GlobalCoin Tarihi Bir Girişim Olabilir On Binlerce Bitcoin (BTC) Taşındı! Hisse Senetleri, İtibari Paraya Çevrilmeden Artık BTC ve ETH Karşılığında Direkt Alınıp Satılabilecek Telegram’ın Beklenen Halka Açık Token Satışı ”Ufak Detaylarla” Başlıyor! Bitcoin için sırada ne var? İşte 2 ünlü analistin çarpıcı BTC tahmini 4 Trilyon Doları Yöneten BlackRock Yöneticisi, Bir Kripto Para Startup Firmasına Geçiş Yaptı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır