Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tom Lee kripto para piyasasındaki son düşüşün ardında yatan sebepleri açıkladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tom Lee kripto para piyasasındaki son düşüşün ardında yatan sebepleri açıkladı!
Tom Lee kripto para piyasasındaki son düşüşün ardında yatan sebepleri açıkladı!

© Reuters.  © Reuters.

Tom Lee kripto para piyasasındaki düşüşleri değerlendirdi. Bitcoin boğası olarak tanınan Lee piyasadaki çöküşe rağmen hala piyasanın yükseleceğine olan inancını koruyor. Lee’ye göre düşüşlerin sebebi ne? Piyasayı 2019’da neler bekliyor?

Tom Lee kripto para piyasasındaki çöküşü değerlendirdi!Fundstrat’ın kurucusu Tom Lee kripto para piyasalarındaki çöküşlere rağmen, bitcoin boğası olmaya devam ediyor. Bu yıl sonunda BTC’nin 25.000 dolara ulaşacağını tahmin eden Lee, geçtiğimiz günlerde bu tahminini değiştirdi. Lee’nin Bitcoin için yıl sonu tahmini, 15.000$’dır. Yani şu anki fiyatının üç katından fazladır. (CoinMarket Cap verilerine göre BTC yazının yayınlandığı sırada yaklaşık 4,375 dolar civarında işlem görüyordu) Piyasadaki son düşüşlerinin ardından tahminini değiştiren Tom Lee, 15,000 dolarlık yeni tahmininde ısrarcı.

Tom Lee’ye göre piyasadaki çöküşün nedenleri:Lee’ye göre; Bakkt’ın, Bitcoin vadeli işlem platformunu 19 Ocağa ertelemesi, kripto piyasalarını son birkaç gündür olumsuz etkiledi. Ve, 15 Kasım’da gerçekleşen Bitcoin Cash hash savaşlarının piyasa üzerindeki olumsuz etkisi devam ediyor. O günden beri kripto paralar bir türlü belini doğrultamadı. Bitcoin % 20’den fazla düşüş kaydetti. (İlgili haber için tıklayınız.)

Lee, küresel piyasaların ve büyük teknoloji hisselerinin likidite sorunuyla boğuştuğu bir ortam da kripto piyasasının da etkilendiğini söyleyen Lee, buna rağmen, kurumsal paranın kripto piyasasına girip, fiyatları yükselteceğini düşünüyor.

Tom Lee, SEC ve ABD Hükümeti’nin kripto paralara yönelik olumsuz tutumlarını, düşüşlerin başka bir nedeni olarak görüyor. Fakat bu süreci, düzenleyici yasalara uyum sağlama süreci olarak değerlendiriyor.

Lee 20 Kasım’da CNBC’nin Squawk Box programında şunları söyledi:

“Kurumsal benimsenme dalgası yaklaşıyor. Şu anda bir geçiş sürecindeyiz. Fakat zor bir geçiş süreci bu. Kurumsal destek kısa zamanda gerçekleşecektir. Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlemlerine başlaması ile bu kısmen gerçekleşmiş olacaktır.”

Bitcoin Cash Hash savaşları piyasanın çöküşünün en önemli sebepleri arasında görülüyor. Henüz netlik kazanmayan bu çekişmeli hard fork piyasada belirsizlik ortamı yaratıyor ve piyasayı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Ancak tüm bu çekişmelere rağmen Tom Lee kripto para piyasasının geleceğinden umutlu. Devam eden yasal düzenlemeler sonucu kurumsal yatırımcıların piyasaya yerleşeceğini ve böylece likidite sorunun ortadan kalkacağını iddia ediyor. Ayrıca tüm bu çekişmeli olayların kısa zamanda sona ereceğini düşünüyor.

Kaynak: Bitsonline

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tom Lee kripto para piyasasındaki son düşüşün ardında yatan sebepleri açıkladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

2020 yılında Bitcoin’i etkilemesi beklenen 9 olay 29 Şubat Ethereum analizi: Anahtar destek ve direnç seviyeleri, bir sonraki yön ve daha fazlası Circle CEO’su’ndan 10,000 dolara 6 gün mühlet Kripto para topluluğu bu yüzleşmeyi konuşuyor: Arthur Hayes & Nouriel Roubini Avrupa Birliği Blockchain Uygulamaları İçin Yeni Bir Dernek Kurdu Kanada’nın Quebec Bölgesindeki Kripto Para Madencileri Rahat Şartlara Kavuşabilirler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır